Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Zamierzasz kupić konsolę? Sprawdź, jakiego telewizora potrzebujesz
Mateusz Godlewski
Mateusz Godlewski 03.01.2024 19:31

Zamierzasz kupić konsolę? Sprawdź, jakiego telewizora potrzebujesz

Playstation 4
Pixabay/InspiredImages

Planujecie zakup konsoli? Czujecie, że wasz telewizor nie odda dostatecznie wrażeń z grania? Sprawdźcie, jaki sprzęt najlepiej wybrać, by wasze gamerskie wrażenia były jak najlepsze.

Wielkość telewizora ma znaczenie

Wielu graczy poszukujących odpowiedniego telewizora przystosowanego do nowoczesnych konsol stoi przed dużym dylematem. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: jak duży powinien być ekran przeznaczony do grania? Optymalną rozdzielczością, która powinna zadowolić graczy, jest 4K.

Nie bez znaczenia jest także wielkość pomieszczenia, w którym znajduje się konsola. Umiejscowienie dużego ekranu w małym pomieszczeniu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Musimy brać też pod uwagę odległość, jaka dzieli nas od ekranu. Mały telewizor sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy odległość dzieląca go od kanapy także jest niewielka. 

Znana stacja telewizyjna znika z anteny. Dostawca podjął decyzję

Obraz kluczem do sukcesu

Nie ulega wątpliwości, że obraz jest istotnym elementem dla graczy. Telewizor, do którego podłączana jest konsola, ma zatem kluczowe znaczenie dla ogólnych doznań z gry. 

Wśród najlepszych rozwiązań dla gamerów można wymienić m.in. OLEDy, które wyróżnia bardzo wysoka jakość obrazu i szeroki kąt widzenia, QLEDy z żywymi kolorami i dobrym zakresem kontrastu oraz LEDy, charakteryzujące się niską ceną oraz łatwą dostępnością.

Dobry sprzęt to podstawa

Wielu entuzjastów konsol nowej generacji ma bardzo wysokie wymagania wobec sprzętu, którego używają do gry. Nie bez znaczenia jest tutaj m.in. rozdzielczość ekranu. Jako najbardziej optymalną podaje się często 3840 x 2160 pikseli.

Równie istotne są odpowiednie złącza. Telewizor przeznaczony do grania na konsoli powinien posiadać przynajmniej jedno złącze HDMI 2.1., które pomaga w obsłudze takich funkcji jak VRR czy Automatyczny Tryb Gry. Równie istotne jest złącze USB umożliwiające m.in. podłączenie padów do gry.

źródło: ki24.info