Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Zupełnie nowa funkcja w aplikacji PKO BP. Będzie bardzo przydatna
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 24.01.2024 22:42

Zupełnie nowa funkcja w aplikacji PKO BP. Będzie bardzo przydatna

ipko
PKO BP materiały prasowe

Bankowość mobilna oferuje klientom wiele przydatnych funkcji i zapewnia łatwy dostęp do konta. Teraz okazało się, że w aplikacji PKO BP pojawi się nowa opcja, która powinna przypaść do gustu wszystkim kierowcom. Z pewnością będzie to dla nich ogromne ułatwienie. Przedstawiamy szczegóły. 

Zupełnie nowa funkcja w aplikacji PKO BP

PKO BP właśnie ogłosił, że do aplikacji mobilnej właśnie została dodana zupełnie nowa, rewolucyjna opcja. Spodoba się ona w szczególności kierowcom, bowiem jeszcze bardziej ułatwi im parkowanie. Usługa ta będzie informowała użytkowników, w jakiej strefie parkingu się znajdują, a także znacznie przyspieszy regulowanie opłat za postój. 

Zobacz także: Potężny wyciek danych z popularnych platform. Sprawdź, czy Twoje hasła zostały skradzione

Klienci Biedronki w końcu się doczekali. Jest oficjalne potwierdzenie

W nowej funkcji obowiązują pewne ograniczenia

Do tej pory w aplikacji IKO możliwe było lokalizowanie stref parkingowych przy użyciu GPS. Teraz jednak wszystko będzie odbywało się automatycznie, więc nie trzeba będzie już niczego wyszukiwać ręcznie. 

Dostęp do nowej funkcji zyskamy, gdy zaktualizujemy naszą aplikację do najnowszej wersji. Warto również wspomnieć, że takie rozwiązanie jak na razie będzie funkcjonowało jedynie w wybranych miastach: Cieszynie, Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Krakowie, Opolu, Piasecznie, Poznaniu, Świnoujściu, Ząbkach i Zielonej Górze. 

Jak działa nowa opcja w aplikacji PKO BP?

Bank wydał specjalny komunikat, w którym poinformował o wprowadzeniu nowego rozwiązania, które jeszcze bardziej ułatwi kierowcom parkowanie. PKO BP poinformował, jak działa ta funkcja oraz zapewnił, że niebawem będzie ona działała także w innych polskich miastach.

Automatyczne podpowiadanie strefy parkowania wykorzystuje lokalizację GPS. Gdy użytkownik IKO wejdzie na ekran główny opłat parkingowych, zobaczy automatycznie uzupełnione miasto, w którym się znajduje oraz najbliższą strefę parkowania. Dodatkowo w aplikacji wyświetli się komunikat z prośbą o potwierdzenie, czy zaproponowana strefa jest właściwa - czytamy w komunikacie.