Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Allegro zmienia regulamin. Ważne informacje dla klientów
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 26.01.2024 22:43

Allegro zmienia regulamin. Ważne informacje dla klientów

allegro
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Allegro, ulubiona platforma zakupowa wielu Polaków, szykuje się do istotnych zmian w swoim regulaminie. Szczególnie program Allegro Protect, znany z ochrony klientów, przechodzi metamorfozę. Czym nowe regulacje zaskoczą kupujących? 

Ograniczenia w odszkodowaniach Allegro

Allegro Protect, dotychczasowy bohater wielu transakcji, doczeka się zmian. Od 12 lutego 2024 roku serwis przestanie wypłacać rekompensaty za zamówienia opłacone bonami i kodami zniżkowymi. To oznacza, że jeśli część płatności odbyła się tymi środkami, taka suma nie będzie uwzględniana w ewentualnym odszkodowaniu. 

To nie koniec, bowiem gdy paczka zostanie zgubiona lub zniszczona przez przewoźnika, nie otrzymasz rekompensaty. Dodatkowo istnieje nowy sufit dla wszystkich odszkodowań, który wynosi 40 tysięcy złotych w ciągu dwóch lat kalendarzowych. Czy Allegro Protect nadal będzie tarczą dla niefortunnych zakupów?

Oceny pod kontrolą

Platforma Allegro ma w planach wprowadzenie nowych zasad dla ocen opinii o produktach. Działanie ma na celu zapobieganie nadużyciom. Teraz tylko ci, którzy złożyli i opłacili zamówienie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, będą mieli prawo do oceniania produktów. Czy to koniec fałszywych recenzji?

Zmiany w Allegro Pay i bezpieczeństwo danych

Pod wpływem Aktu o Usługach Cyfrowych, Allegro nie zapomniało o Allegro Pay. Aktualizacje regulaminu usługi są już na horyzoncie, a polityka ochrony prywatności Allegro i Allegro Finance również zostanie poddana rewizji.

 Bezpieczeństwo danych klientów to priorytet. Allegro stawia nowe karty na stole i te zmiany z pewnością zaintrygują wszystkich użytkowników. Czy będą to kroki w stronę większej pewności w zakupach? Czas pokaże.

Tagi: Internet