Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Aplikacja "Moja Komenda" już działa, wielu na to czekało. Jak z niej korzystać?
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 17.01.2024 15:19

Aplikacja "Moja Komenda" już działa, wielu na to czekało. Jak z niej korzystać?

smartfon
Fot. biznesinfo.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło nową aplikację – Moja Komenda. Dzięki niej łatwo można odnaleźć odpowiednią jednostkę policji oraz dane kontaktowe do policjanta dzielnicowego. Program dostępny jest na smartfony z Androidem i iPhone’y.

Aplikacja Moja Komenda dostępna

Aplikacja Moja Komenda to prosta wyszukiwarka pozwalająca odnaleźć dane kontaktowe z jednostkami i dzielnicowymi. W przejrzystym interfejsie można uzyskać dostęp do pełnej listy okolicznych jednostek, jak i wyszukać konkretną, np. posługując się przybliżonym adresem.

Screenshot_20240117-134122.png

Moja Komenda wykorzystuje moduł GPS, na co musimy zezwolić przy pierwszym uruchomieniu. Dzięki temu lista jednostek i dzielnicowych zostanie automatycznie dostosowana do lokalizacji. Może się to okazać przydatne, zwłaszcza gdy chcemy skontaktować się z policją poza miejscem zamieszkania.

Facebook wykorzystany do oszustwa inwestycyjnego. Moderacja serwisu ślepa na zagrożenia

Dostępna integracja z Mapami Google

W programie dostępny jest również podgląd mapy, na które naniesione zostały odpowiednie punkty. Jednym kliknięciem można się także przenieść do Mapy Google, gdzie wprowadzony jest już adres. Wystarczy przejść w tryb nawigacji, aby otrzymać instrukcje, jak dotrzeć do jednostki.

Screenshot_20240117-134147.png

Z widoku mapy możemy także przejść do poglądu budynku w usłudze Street View, uzyskać dokładne dane kontaktowe, adresy do kont w mediach społecznościowych, jeśli jednostka takie utrzymuje, a także wykonać połączenie telefoniczne. Dostępna jest nawet funkcja dodawania komisariatów do ulubionych.

Moja Komenda w Google Play i App Store

Ustawienia programu ograniczają się do tego, w jaki sposób ma być aktualizowana aplikacja i baza jednostek i dzielnicowych. Można zdecydować, czy aktualizacje pobierać za pośrednictwem Wi-Fi oraz sieci 3G, co pozwoli zaoszczędzić dane.

Aplikacja Moja Komenda trafiła już do sklepu Google Play oraz App Store. Pobranie i korzystanie z programu jest całkowicie bezpłatne.

Zobacz także: Szajka internetowych oszustów zatrzymana. Oszukali ponad 800 osób