Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Bolt dmucha na zimne. Hulajnogi elektryczne zostaną wyłączone
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 29.12.2023 17:33

Bolt dmucha na zimne. Hulajnogi elektryczne zostaną wyłączone

hulajnogi
Fot. Bolt

Elektryczne hulajnogi  zalały polskie miasta i mają tyle miłośników, co krytyków. Dla wielu to wygodny środek transportu, dla innych niszczenie miejskiej tkanki. Hulajnogi są niestety nierzadko wykorzystywane przez osoby nietrzeźwe, przed czym tuż przed Sylwestrem postanowił zabezpieczyć się jeden z operatorów.

Hulajnogi elektryczne wyłączone w Sylwestra

Firma Bolt przedstawiająca się jako największy operator mikromobilności na kontynencie zapowiedziała, że w trosce o bezpieczeństwo użytkowników będzie dmuchać na zimne. Oznacza to, że w Sylwestra charakterystyczne zielone hulajnogi elektryczne Bolt będą całkowicie wyłączone z użytku. Decyzję uzasadnia Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt Polska:

Wyłączamy w Sylwestra nasze jednoślady z użytku w trosce o  bezpieczeństwo nie tylko użytkowników hulajnóg, ale także innych uczestników ruchu czy pieszych. Sylwester to czas, gdy wielu z nas bawi się i przemieszcza po mieście. Nie chcemy, żeby ktokolwiek uległ w tym czasie wypadkowi.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie hulajnogi całkowicie znikną z ulic. Nie będzie można ich po prostu wypożyczyć i uruchomić. Blokada będzie obowiązywać od 21:00 31 grudnia do 9:00 1 stycznia

Ważna nowość w PKP Intercity. Nowy sposób rezerwacji biletów we wszystkich pociągach

Co z hulajnogami przy kiepskiej pogodzie?

Przy okazji zakomunikowania planów wyłączenia hulajnóg elektrycznych z użytku w sylwestrową noc, Bolt podzielił się także informacjami o tym, jak system mikromobilności będzie działał w najbliższym czasie, tj. aż do wiosny. Choć zimowa pogoda nie zachęca do podróży hulajnogami, to jednak nie brakuje amatorów mirkomobilności, którym zimno nie przeszkadza.

Dlatego Bolt nie zdecydował się całkowicie wyłączać dostępu do hulajnóg, zmniejszona zostanie tylko ich liczba. Ponadto firma planuje wyłączenia na 1-2 dni, gdy warunki pogodowe będą stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa eksploatacji hulajnóg.

Zobacz także: Polacy pokochali smartfony tego producenta. Wkrótce będą mogli kupić jego auta

Co z transportem w Sylwestra?

Wszyscy rozczarowani decyzją Bolta o wyłączeniu hulajnóg w Sylwestra mogą skorzystać z innej oferty firmy. Bezpieczną podróż w sylwestrową noc można odbyć taksówką. Przejazd można zamówić za pomocą aplikacji dostępnych na Androida i iOS-a.