Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Carrefour oferuje karty eSIM dla podróżnych. Internet bez roamingu
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 25.06.2024 10:44

Carrefour oferuje karty eSIM dla podróżnych. Internet bez roamingu

Carrefour
Fot. East News/Michal Zebrowski

Sieć sprzedaży detalicznej Carrefour uruchomiła usługę, która dla wielu może być zaskoczeniem, bo nie ma wiele wspólnego z jej główną działalnością. Udostępniona została usługa telekomunikacyjna, z której można korzystać w ponad 100 państwach świata. Propozycja jest więc w sam raz przed wakacyjnymi wyjazdami.

Carrefour oferuje pakiety danych dla podróżnych

Usługa Carrefour Travel SIM jest adresowana do wszystkich, którzy planują zagraniczną podróż. Po jej wykupieniu możemy nie przejmować się roamingiem. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni pakiet - różnią się czasem ważności i wielkością limity danych i oczywiście ceną - a telefon sam połączy się z lokalną siecią bez dodatkowych opłat roamingowych.

Co ważne, Carrefour Travel SIM dostarcza wyłącznie bezprzewodowy internet. Obsługiwane są standardy 5G, 4G/LTE i 3G. Nie są obsługiwane połączenia telefoniczne ani wiadomości tekstowe czy MMS-y. Ze szczegółami można zapoznać się na carrefourtravelesim.itoorer.com.

Korzystasz z bankomatu? Lepiej na to uważaj, można stracić pieniądze

Jak to działa?

Rozwiązanie oferowane przez Carrefour jest o tyle wygodne, że wykorzystuje wyłącznie wirtualne karty eSIM. Przed skorzystaniem z usługi należy się więc upewnić, czy nasz smartfon je obsługuje. Dzięki temu nie musimy oczekiwać na nadesłanie fizycznej SIM i możemy korzystać z usługi od razu po aktywacji.

Ponadto nie otrzymujemy też nowego numeru telefonu. To z kolei zaleta dla osób, które w podróży chcą korzystać z komunikatorów internetowych. Na przykład WhatsApp także w ramach eSIM będzie działał bez problemu - konto nie będzie wymagało ponownego sparowania z urządzeniem. eSIM od Carrefoura jest kompatybilne z funkcją hotspotu w smartfonie, dzięki czemu dostęp do internetu możemy uzyskać dzięki wirtualnej karcie także na innych urządzeniach.

Pakiety i ceny

Dostępnych jest aż 18 wariantów pakietów, których ceny różnią się nie tylko ze względu na ważność i wielkość pakietu danych, ale też na kraj, w którym mamy zamiar korzystać z usługi. Najmniejszy wariant to 1 GB danych dostępnych przez 7 dni w 32 państwach Europy. Koszt to 5 euro. Największy pakiet ma wielkość 50 GB i ważność 180 dni. Jego cena sięga 88 euro na kontynencie amerykańskim, choć w innych regionach jest znacznie tańszy.