Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Czy warto zapłacić za YouTube Premium? Jedna opcja zmienia wszystko
Irmina Jach
Irmina Jach 10.12.2023 17:46

Czy warto zapłacić za YouTube Premium? Jedna opcja zmienia wszystko

YouTube smartfon
Freepik/ijeab

YouTube to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych platform, także wśród polskich użytkowników. Prócz standardowej, bezpłatnej wersji, internauci mogą skorzystać także z usługi YouTube Premium, która ma poprawiać komfort korzystania z serwisu. Czy warto wydawać na nią ponad 20 złotych miesięcznie? 

Ile kosztuje YouTube Premium?

YouTube w wersji premium kosztuje obecnie 23,99 zł miesięcznie. Nowi użytkownicy mogą skorzystać z darmowego, dwumiesięcznego okresu próbnego. Z subskrypcji można zrezygnować w każdym momencie. Wart rozważenia jest plan rodzinny, do którego może należeć jednocześnie nawet sześć osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym.

YouTube w standardowej wersji może odpychać szczególnie uciążliwymi reklamami, których blokowanie wykrywa. To prawdopodobnie ich rosnąca liczba skłania użytkowników do płacenia za korzystanie z darmowej platformy. Niewiele osób wie jednak, że YouTube Premium to nie tylko blokowane reklam, ale także pakiet miej lub bardziej przydatnych rozwiązań.

Rewolucja w branży pogrzebowej. Porozmawiasz ze zmarłym krewnym

YouTube Premium. Co wchodzi w skład pakietu?

  • Sztandarową korzyścią skorzystania z usługi YouTube Premium jest oczywiście wspomniane oglądanie filmów bez reklam. Do tej opcji można bardzo szybko się przyzwyczaić, a późniejsze korzystanie z serwisu w standardowej wersji boli jeszcze bardziej niż wcześniej.
  • YouTube Premium umożliwia także oglądanie materiałów w trybie offline. Żeby obejrzeć konkretny film w samolocie, czy innym miejscu, w którym dostęp do internetu będzie ograniczony, wystarczy pobrać go na swoje urządzenie.
  • Ważną funkcją dla użytkowników, którzy lubią grać w gry lub przeglądać media społecznościowe, słuchając muzyki lub podcastów, będzie odtwarzanie materiałów w tle. Ta opcja przyda się także kierowcom.
  • W skład pakietu wchodzi również aplikacja do odtwarzania muzyki. YouTube Music Premium daje subskrybentom dostęp do ponad stu milionów darmowych utworów — zarówno offline, jak i w tle. Dzięki temu można zaoszczędzić, rezygnując z Tidala czy Spotify.
  • Dostęp do aplikacji YouTube Kids bez reklam przypadnie z kolei do gustu rodzicom małych dzieci, którzy potrzebują czasem — podczas wizyty u lekarza lub w restauracji — zająć swoje pociechy bajką.

YouTube Premium. Czy warto?

YouTube Premium zdecydowanie może poprawić komfort korzystania z platformy osobom, które spędzają dużo czasu, oglądając filmy. To także korzystna opcja dla użytkowników niebędących subskrybentami platform streamingowych. Mimo że cena może nie wydawać się zachęcająca, brak reklam w dużej mierze rekompensuje wydatek.

Tagi: YouTube