Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Disney+ ogłasza koniec współdzielenia kont. Kiedy to nastąpi?
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 09.05.2024 13:08

Disney+ ogłasza koniec współdzielenia kont. Kiedy to nastąpi?

Pilot na tle telewizora
Fot. Freepik

Disney+ przygotowuje się do wprowadzenia zmian, które mają na celu zahamowanie współdzielenia kont oraz podniesienie jakości oferowanych treści. W odpowiedzi na problem korzystania z cudzych kont przez miliony użytkowników platforma planuje zakazać tej praktyki w ciągu najbliższych miesięcy. Jednocześnie firma zapowiada nową strategię wydawniczą koncentrującą się na ograniczeniu liczby premier filmowych i serialowych, a także zwiększeniu produkcji sequeli znanych tytułów.

Disney+. Koniec współdzielenia kont

Disney+ podejmuje kroki mające na celu zatrzymanie nielegalnego współdzielenia kont między użytkownikami. Szacuje się, że aż 50 milionów osób korzysta z kont innych osób, co stanowi znaczący problem dla platformy. Szef Disneya, Bob Iger, ogłosił plan zakazu współdzielenia kont jeszcze w tym roku. 

W niektórych krajach ta zmiana wejdzie w życie już w czerwcu, a globalnie zostanie wprowadzona we wrześniu. Wartość dodatkowych przychodów, jakie ma przynieść ta decyzja, szacowana jest na 4 miliardy dolarów.

Koniec HBO Max. Nadchodzi nowa usługa, znamy datę premiery Apple kręci swój hit w Polsce. "Fundacja" na ulicach kilku miast

Nowa strategia wydawnicza

Oprócz walki z współdzieleniem kont, Disney+ planuje zmiany w strategii wydawniczej. Zamiast licznych premier, firma skupi się na ograniczeniu produkcji do 3-4 filmów i 2 seriali rocznie. Ma to podnieść jakość oferowanych treści i zapobiec uczuciu przesytu u widzów. Ponadto, Disney zamierza postawić na sequela znanych tytułów, takich jak "Moana" czy "W głowie się nie mieści", co według Igera przyniesie większy sukces dzięki rozpoznawalności oraz niższym kosztom marketingowym.

ZOBACZ TAKŻE: TVP likwiduje kanały. Wiadomo, które stacje znikną z oferty

Perspektywy i reakcje na zmiany

Zmiany w strategii Disney+ mają na celu zwiększenie konkurencyjności na rynku streamingowym oraz poprawę doświadczenia użytkowników. Koniec współdzielenia kont może skłonić abonentów do osobistego subskrybowania usługi, co przyniesie dodatkowe zyski platformie. 

Natomiast skupienie się na jakości treści i produkcji sequeli może przynieść większy sukces artystyczny i komercyjny. Oczywiście kluczowe będzie utrzymanie równowagi między ilością a jakością oferowanych produkcji, aby zachować zainteresowanie abonentów.