Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Do Map Google trafiła wyczekiwana opcja. W końcu można to sprawdzić jednym kliknięciem
Paula Drechsler
Paula Drechsler 18.10.2023 10:45

Do Map Google trafiła wyczekiwana opcja. W końcu można to sprawdzić jednym kliknięciem

aplikacja
domena publiczna

Wiele osób wyczekiwało tej opcji w Mapach Google. Niektórzy mogli się nią cieszyć już od dawna, ale jedna grupa odbiorców była od niej odcięta. W końcu, po czterech latach oczekiwania, funkcja trafiła do rzeszy kolejnych użytkowników. Warto zaktualizować aplikację i sprawdzić nowe możliwości. 

Popularna aplikacja z mapami

Mapy Google (ang. Google Maps) opracowane przez giganta technologicznego Google, to aplikacja lub też narzędzie, bo program jest dostępny także z poziomu przeglądarki, które daje możliwość m.in.: oglądania map, sprawdzania wyglądu okolicy z góry, przeglądania terenu z poziomu ulicy, wyznaczania trasy do miejsc i przeglądania wizytówek firm oraz atrakcji i punktów, które zostały dodane przez użytkowników.

Mapy Google działają jak wyszukiwarka, wpisujemy w pasek zapytanie np. o restauracje czy konkretne miasto, a program przedstawia wyniki związane z zaznaczonym terenem lub wybraną lokalizacją. To także baza wizytówek rozmaitych biznesów. Według isportal.pl tylko w Polsce z Google Maps korzystają ponad 22 miliony osób. Zgodnie z danymi zipdo.co, na świecie Mapy Google mają ponad 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. W tym ogrom użytkowników sięga po to narzędzie wykorzystując do tego smartfony. Nic dziwnego, że apka stale się rozwija i oferuje nowe opcje.

IKEA zachwyciła klientów nową darmową usługą. Ułatwia życie i pozwala sporo zaoszczędzić

Pogoda w Mapach Google

Niedawno wspominaliśmy o prowadzeniu do Google Maps bardzo wygodnej funkcji, jaką jest oznaczaniem emotkami ulubionych, nielubianych czy też ważnych miejsc. Można o tym więcej przeczytać tutaj, publikujemy tam także instrukcję skorzystania z tego udogodnienia. Natomiast teraz warto wykonać aktualizację aplikacji na smartfonach z Androidem, bo do posiadaczy takich urządzeń trafiła długo wyczekiwana opcja pokazywania pogody. Właściciele telefonów z nadgryzionym jabłkiem w logo mają do niej dostęp już od czterech lat. Długo przyszło więc czekać miłośnikom Androida na tę aktualizację, ale za to przynosi ona nieco więcej, niż samo pokazywanie ikonki z aktualną pogodą.

Po kliknięciu emotki pogodowej dowiedzieć się można szczegółów na temat tego, czy będzie padać, czy też zastaniemy słońce, ale nie tylko. To przewaga funkcji w Androidzie nad dłużej obecnym jej odpowiednikiem w telefonach z iOSem. Użytkownicy, którzy dopiero teraz dostali funkcję pogody, mogą zyskać więcej szczegółów o tym, jak kształtują się warunki atmosferyczne na chwilę obecną i najbliższy czas, oraz jaka jest jakość powietrza. Według Interii po kliknięciu ikonki pogody na sprzętach z iOSem nie dzieje się natomiast nic.

Jakość powietrza i nowa ikonka

Opcje podglądu na warstwach w “Szczegółach mapy” obok “Typu mapy” już jakiś czas temu się poszerzyły o np. “Pożarów lasów” i “Jakości powietrza”. Teraz dojdzie mała ikonka pogody dostępna z poziomu głównego widoku. 

pogoda Google Maps Android
Telegram/Google News

Jeśli po zaktualizowaniu aplikacji nadal nie widać w lewym górnym rogu na karcie Odkrywaj nowej opcji, to nic straconego, wkrótce na pewno się pojawi. Jak to zwykle bywa, Google wprowadza nowość etapami, użytkownicy otrzymują ją stopniowo. Jednak na pewno nie będzie trzeba na tę aktualizację apki czekać już kolejnych czterech lat.