Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Duża nowość w aplikacji w mBanku. Klienci będą zaskoczeni
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 19.03.2024 07:54

Duża nowość w aplikacji w mBanku. Klienci będą zaskoczeni

mbank
Fot. materiały własne

Nietypowa nowość zawita lada moment do aplikacji mobilnej mBanku. Bank bodaj doszedł do wniosku, że zacznie zarabiać więcej, jeśli doda do programu moduł pozwalający serwować klientom spersonalizowaną ofertę zakupową. Z aplikacji bankowej robi się nam mały bazarek.

mOkazje w mBanku

Oczywiście już wcześniej mBank współpracował z różnymi firmami, które prezentują swoje oferty w aplikacji. Były to najczęściej promocje i zniżki, a także cashbacki do wykorzystania w sieciach handlowych działających w Polsce.

Całość jest  dostarczana pod marką mOkazje. Trudno powiedzieć, aby dotychczasowe eksperymenty mBanku ze sprzedażą z poziomu aplikacji mobilnej były szczególnie uciążliwe. Jeśli ktoś nie chciał z nich korzystać, to mBank nie promował ich szczególnie nachalnie. Powiadomienie o mOkazjach można ponadto całkowicie wyłączyć w ustawieniach aplikacji.

mBank ostrzega klientów przed oszustami. Przekazano ważne wieści

mBank i e-commerce w partnerstwie z Morele

Pozostaje mieć nadzieję, że tak będzie też z kolejnym krokiem banku w stronę e-commerce. Jak donosi „Puls Biznesu”, wkrótce w aplikacji pojawi się cały osobny moduł, w którym będzie można dokonywać zakupów. Dostawcą zaplecza technicznego będzie popularny serwis morele.net. Za partnerstwem ma przemawiać wysoka skalowalność i solidne API morele.net.

Priorytetem w pracach nad uruchomieniem modułu e-commerce’owego w aplikacji mBanku ma być personalizacja oferty. Każdy klient zobaczy te produkty, które mogą go zainteresować. Nie dość zatem, że mBank będzie prowadził sprzedaż w aplikacji pozwalającej na dostęp do usług bankowych, to jeszcze będzie wykorzystywał dane o transakcjach w celu personalizacji.

Całość zakupów wewnątrz aplikacji

Należy zaznaczyć, że współpraca z morele.net będzie miała charakter ściśle techniczny – jak dotąd nie ma mowy o tym, że aby w programie były widoczne oferty z tego serwisu. mBank zapowiada także, że wprowadzony zostanie nowy mechanizm płatności, który nie będzie wymagał korzystania z zewnętrznych systemów płatności czy BLIK-a – transakcja w całości będzie realizowana w aplikacji.

Źródło: pb.pl/cashless.pl