Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Duże zmiany w Bank Millenium. Klienci stracą ważną funkcję
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 22.04.2024 22:26

Duże zmiany w Bank Millenium. Klienci stracą ważną funkcję

terminal płatniczy, telefon
Fot. Pixabay.com/Engin_Akyurt / Firmbee

Bank Millenium idzie w ślady PKO BP i rezygnuje z jednej funkcji aplikacji mobilnej. Nie oznacza to jednak wielkich problemów dla klientów. Wręcz przeciwnie, może ich to zachęcić do wygodniejszego korzystania z płatności z użyciem smartfonu.

Koniec HCE w aplikacji banku

Pewnym reliktem sprzed uruchomienia w Polsce systemów BLIK, Google Pay i Apple Pay jest możliwość płacenia wirtualnymi odpowiednikami kart płatniczych w smartfonie za pośrednictwem aplikacji bankowych. Kiedyś był to jedyny sposób, by płacić smartfonem z użyciem emulacji karty i modułu NFC, dziś jest w zasadzie zbędny.

Dlatego Bank Millenium podjął decyzję, by całkowicie usunąć funkcję płacenia kartą z aplikacji. Jak donosi serwis baknier.pl, już teraz nie można dodawać w niej nowych kart, a od 1 lipca br. zostanie wyłączona możliwość płacenia.

Nieodpowiedni tytuł przelewu może przysporzyć wielu problemów. Banki ostrzegają klientów

Zamiast tego Google, Apple lub BLIK

W rozwoju bankowości mobilnej Banku Millenium jest to koniec pewnej epoki, bowiem właśnie ten bank wprowadził HCE w aplikacji jako pierwszy na polskim rynku. Czas jednak płynie i dziś mamy już znacznie wygodniejsze i wielu aspektach bezpieczniejsze rozwiązania, często oferowane w samych smartfonowych systemach operacyjnych.

W Polsce świetnie działa także system BLIK, który całkowicie eliminuje konieczność emulowania kart płatniczych. Z BLIK-a można korzystać wszędzie tam, gdzie można było dotąd korzystać z kart: w terminalach płatniczych w sklepach i usługach, do wypłat z bankomatów, ale też dokonywać przelewy na numer telefonu.

Zmiany dla klientów

Klienci Banku Millenium, którzy nadal korzystają z HCE w aplikacji banku, po 1 lipca będą musieli podjąć konkretne działania. Na swoich smartfonach muszą odnaleźć aplikacje systemów płatniczych Google Pay lub Apple Pay i tam dodać swoje karty. Wystarczy wprowadzić dane lub zeskanować kartę z użyciem aparatu i autoryzować operację.

Źródło: bankier.pl