Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Ważny komunikat Banku Pocztowego. Chodzi o aplikację mobilną
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 21.04.2024 19:11

Ważny komunikat Banku Pocztowego. Chodzi o aplikację mobilną

bank pocztowy
Fot. materiały prasowe Bank Pocztowy

Gdy Poczta Polska stoi w obliczu strajku ostrzegawczego, rozwija się fintechowy obszar działalności Banku Pocztowego. W aplikacji umożliwiającej dostęp do bankowości mobilnej pojawiła się ważna nowa funkcja, która jednak od wielu miesięcy jest standardem u konkurencji.

Nowa wersja aplikacji Banku Pocztowego

Jak informuje serwis cashless.pl, wydana została aktualizacja aplikacji mobilnej Banku Pocztowego. Najważniejszą nowość stanowi funkcja pozwalająca na dodanie kart płatniczych do systemów płatniczych Google oraz Apple.

Dotąd karty wydane przez Bank Pocztowy trzeba było dodawać ręcznie w samych aplikacjach systemów płatniczych - w Portfelu Google czy Apple Pay. Teraz można to zrobić z poziomu samej aplikacji banku, co w większości przypadków będzie procedurą szybszą i wygodniejszą.

Hit Poczty Polskiej. 70 proc. zapasów znaczka wyprzedane pierwszego dnia

Karty płatnicze dodamy szybciej i łatwiej

Dzięki nowej funkcji wyeliminowana została bowiem konieczność dodatkowej autoryzacji za pośrednictwem kodu dostarczonego za pośrednictwem wiadomości tekstowej bądź kontaktu z infolinią banku. Żadne z tych działań nie jest już konieczne, jeśli kartę dodamy za pośrednictwem aplikacji.

Skorzystać z nowej funkcji aplikacji Banku Pocztowego mogą już wszyscy klienci indywidualni. Wystarczy ją zaktualizować. Nowa metoda oprócz autoryzacji eliminuje także konieczność przepisywania danych karty czy skanowania ich z użyciem aparatu w smartfonie.

Wyjątkiem nadal Garmin i Xiaomi

Należy pamiętać, że w nowej wersji aplikacji możliwe jest dodanie tylko środków płatniczych do systemów Google i Apple. W przypadku innych systemów obsługiwanych przez Bank Pocztowy, tj. Garmin Pay i Xiaomi Pay, nadal konieczne jest dodawanie środków płatniczych w aplikacjach operatorów systemów.

Źródło: cashless.pl