Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Duże zmiany w działaniu Allegro. Odczują je wszyscy użytkownicy
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 17.04.2024 10:16

Duże zmiany w działaniu Allegro. Odczują je wszyscy użytkownicy

allegro
Fot. materiały prasowe Allegro

Allegro rozesłało wśród sprzedawców maile informujące o nowych zasadach wprowadzanych w serwisie. Już w połowie maja dodawane oferty będą podlegały bardziej skrupulatnej analizie pod kątem jakości. Przełoży się to na opóźnienia w publikacji ofert sprzedażowych, ale też części komentarzy.

Pogłębiona weryfikacja ofert w Allegro

Serwis spidersweb.pl informuje, że już w połowie maja bardziej wnikliwej analizie przed publikacją będą podlegać wszystkie oferty. Dotąd dotyczyło to tylko ofert z formularza lub API, czyli narzędzi wykorzystywanych przy masowych publikacjach, które przez skalę działalności mogły być niższej jakości.

Od połowy maja wszystkie oferty będą publikowane z opóźnieniem niezbędnym do przeprowadzania analizy. Allegro obiecuje jednak, że treści będą udostępniane w serwisie maksymalnie 2 godziny po zleceniu publikacji. Co więcej, oferty będą przetwarzane także po publikacji, co może poskutkować wycofaniem ich nawet po udanej wstępnej weryfikacji.

Sprzedajesz na Allegro, OLX lub Vinted? Skarbówka się dowie, rząd przyjął projekt ustawy

Negatywy tylko z uzasadnieniem

Zmiany objęły także publikowane na Allegro oceny pochodzące od kupujących. W życie weszły już nowe zasady dotyczące uzasadniania ocen. W przypadku ocen pozytywnych będą one opcjonalne, jednak wszystkie negatywne oceny działalności sprzedawców będą musiały znaleźć swoje uzasadnienie.

Będzie ono widoczne dla wszystkich użytkowników serwisu, a brak uzasadnienia uniemożliwi publikację negatywnej oceny. Skorzystać mają na tym wszyscy - sprzedawcy będą mogli reagować na bardziej transparentne negatywne oceny, a kupujący zyskają dostęp do bardziej szczegółowych informacji, przyczyn wystawienia nieprzychylnej opinii.

Kolejne zmiany po podwyżkach

Zmiany w publikacji ofert i komentarzach to kolejny krok Allegro na drodze do podwyższania jakości publikowanych w serwisie propozycji. Zachodzą one po podwyżkach, które miały miejsce na początku roku. Ich przyczyną była m.in. nowa umowa ze spółką InPost, która podwyższyła ceny swoich usług świadczonych dla Allegro.

Źródło: allegro.pl