Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Duże zmiany w SMS-ach. Wielu czekało na to od lat
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 02.06.2024 13:54

Duże zmiany w SMS-ach. Wielu czekało na to od lat

telefon
Fot. Freepik

Google ogłosił wprowadzenie siedmiu innowacyjnych funkcji dla systemu Android, które mają znacząco poprawić komfort użytkowania smartfonów i innych urządzeń. Zaprezentowane nowości są kontynuacją ogłoszeń z majowej konferencji technologicznej giganta.

Edytowanie wysłanych wiadomości i płynne przełączanie między urządzeniami

Dzięki nowym funkcjom Google Messages, użytkownicy będą mogli korygować literówki i dodawać brakujące słowa w wiadomościach nawet po ich wysłaniu. Na dokonanie edycji będą mieli 15 minut. 

Dodatkowo, funkcja instant hotspot umożliwi łatwe udostępnianie internetu między urządzeniami bez potrzeby wprowadzania haseł, a płynne przełączanie się między urządzeniami podczas wideorozmów Google Meet stanie się bardziej intuicyjne dzięki ikonie Cast.

Zacznie się już jutro. Polsat zachwyci widzów specjalnym prezentem Duża aktualizacja Windowsa. Lepiej wstrzymać się z instalacją

Personalizacja i kontrola Smart Home na wyciągnięcie ręki

Google wprowadza również ulepszenia w zarządzaniu urządzeniami smart home. Nowy widget Google Home Favorites na ekranie głównym telefonu oraz kafelek Google Home Favorites na zegarkach z Wear OS pozwolą na szybki dostęp do najczęściej używanych urządzeń, takich jak oświetlenie czy termostat. 

Dodatkowo, użytkownicy zegarków Wear OS w USA i Niemczech będą mogli korzystać z PayPal w Google Wallet do bezpiecznych płatności.

ZOBACZ TAKŻE: Rewolucja w użytkowaniu AGD. Nowa europejska dyrektywa przyjęta

Rozbudowane możliwości emoji i cyfrowe klucze do samochodów

W ramach Emoji Kitchen pojawią się nowe kombinacje emoji idealne na nadchodzący sezon festiwalowy. Użytkownicy będą mogli tworzyć unikalne naklejki, łącząc różne emoji, takie jak kula dyskotekowa i słuchawki

Kolejną innowacją są cyfrowe klucze do samochodów, które będą dostępne w wybranych modelach MINI, Mercedes-Benz i Polestar, umożliwiające otwieranie, zamykanie i uruchamianie pojazdów za pomocą telefonu.