Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Google Meet z nową funkcją. Użytkownicy odczują różnice
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 24.05.2024 21:41

Google Meet z nową funkcją. Użytkownicy odczują różnice

wideorozmowa
Fot. Anna Shvets/Pexels

Google Meet wprowadza adaptacyjny dźwięk, który ułatwi spontaniczne spotkania grupowe, nawet w jednym pomieszczeniu. Nowa aktualizacja eliminuje zakłócenia dźwiękowe, umożliwiając bezproblemowe prowadzenie wideokonferencji.

Nowe możliwości dla Google Meet

Popularna aplikacja do wideokonferencji, Google Meet, została właśnie zaktualizowana o nową funkcję. Dzięki adaptacyjnemu dźwiękowi, organizowanie spontanicznych spotkań grupowych stało się prostsze, nawet gdy uczestnicy znajdują się w jednym pomieszczeniu. Nowa technologia ma na celu zminimalizowanie problemów, takich jak echo czy sprzężenie zwrotne dźwięku, które często występują, gdy obok siebie pracuje kilka urządzeń.

Nowa metoda oszustów. Podszywają się pod znaną osobę Ważny komunikat od Facebooka i Instagrama. Sprzeciw nic nie da

Rozwiązanie dla pracowników biurowych

Adaptacyjny dźwięk to odpowiedź Google na problemy, z jakimi borykają się pracownicy podczas organizacji spotkań w salach konferencyjnych. Teraz możliwe jest przeprowadzenie efektywnych wideokonferencji nawet w hałaśliwych miejscach, takich jak kawiarnie czy restauracje, bez obaw o jakość połączenia audio i wideo. Technologia automatycznie wykrywa i synchronizuje działanie mikrofonów i głośników na wielu urządzeniach w jednym pomieszczeniu, co znacznie poprawia komfort spotkań.

ZOBACZ TAKŻE: Abonament RTV. Te osoby są zwolnione z opłaty

Automatyczne dostosowanie i łatwiejsza organizacja

Dzięki nowemu narzędziu, Google Meet automatycznie rozpoznaje obecność wielu laptopów w jednym pomieszczeniu i synchronizuje ich działanie, co sprawia, że połączenia stają się bardziej płynne i pozbawione zakłóceń. Funkcja adaptacyjnego dźwięku jest włączana domyślnie po aktualizacji aplikacji, co oznacza, że użytkownicy mogą od razu korzystać z ulepszonej jakości dźwięku podczas swoich wideokonferencji.