Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Edycja wiadomości w Messengerze już możliwa. Jak korzystać z nowej funkcji?
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 24.12.2023 12:55

Edycja wiadomości w Messengerze już możliwa. Jak korzystać z nowej funkcji?

smartfon
Fot. biznesinfo.pl

Messenger wzbogacił się w ostatnim czasie o kilka przydatnych funkcji, na czele z implementacją szyfrowania end-to-end dla wszystkich wiadomości. W natłoku nowości mogło umknąć, że w facebookowy Messenger pozwala już na edytowanie wiadomości.

Edycja wiadomości w końcu w Messengerze

Przez lata to, co zostało wysłane za pośrednictwem Messengera, zostawało tam na zawsze. Dopiero w ostatnich latach zdecydowano się dodać funkcję anulowania wysyłania wiadomości.

Mimo anulowania widoczny był jednak komunikat, że taka wiadomość była wysłana i została usunięta. Mechanizm cofania wiadomości, wklejania ich ponownie i edytowania był także mało wygodny, jeśli np. w dłuższej wiadomości popełniliśmy jakiś błąd.

Kolejna aplikacja Google zostanie zamknięta. W nowej pojawią się reklamy

Jak edytować wiadomości?

Teraz się to na szczęście zmieniło. Jak zauważa Maksym Słomski z redakcji instalki.pl, Messenger pozwala już na edycję wiadomości, jednak funkcja ta jest nieco ukryta.

photo_2023-12-24_12-17-39.png

Trzeba nie tylko przytrzymać palec na danej wiadomości i poczekać na rozwinięcie menu, ale także wybrać tam podkategorię „Więcej” i dopiero tam dostępna jest pozycja „Edytuj”. Po zatwierdzeniu zmian obok edytowanej wiadomości wyświetlany będzie komunikat informujący, że treść wiadomości została zmieniona, widoczny także dla drugiego uczestnika rozmowy.

Zobacz też: Cicha woda serwisów społecznościowych. Pinterest ma ponad 480 mln użytkowników i rekordowe przychody
 

Limit czasowy na edycję

Należy zaznaczyć, że w ramach wprowadzania edycji wiadomości w Messengerze Facebook zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń, zapewne w celu odciążenia zasobów serwerowych. Dlatego edytować treść wiadomości można tylko do 15 minut po jej wysłaniu.

Źródło: instalki.pl