Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Gracze oburzeni decyzją EA. Dostęp do gier droższy nawet o 125 proc.
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 12.04.2024 11:58

Gracze oburzeni decyzją EA. Dostęp do gier droższy nawet o 125 proc.

gra The Sims 4
Fot. materiały prasowe

Dziś każdy większy wydawca utrzymuje swoje platformy z grami dostarczane w ramach subskrypcji. Nie inaczej jest z EA, które - delikatnie mówiąc – od lat nie cieszy się uznaniem graczy. Można się spodziewać, że negatywne opinie jeszcze się pogłębią - EA zapowiedziało bardzo wysokie podwyżki cen usługi EA Play.

Wielki wzrost cen EA Play

„Komputer Świat” przekazał informację o bardzo wysokich, kilkudziesięcioprocentowych podwyżkach cen EA Play. W przypadku rocznego abonamentu cena wzrosła natomiast aż o 125 proc. Nowy cennik usługi prezentuje się następująco:

  • miesięczny dostęp – 24,99 zł (wcześniej 14,99 zł),
  • roczny dostęp – 179,90 zł (wcześniej 79,99 zł),
  • miesięczny dostęp do wersji Pro – 85 zł (wcześniej 59,90 zł),
  • roczny dostęp do wersji Pro – 559,90 zł (wcześniej 419,90 zł).

O sporym szczęściu mogą mówić więc ci, którzy zdecydowali się na zakup subskrypcji z góry na rok przed podwyżkami. 

Nowe informacje o remake’u pierwszego Wiedźmina. Z gry zniknie część zawartości

Co oferuje EA Play?

EA Play to administrowana przez EA usługa pozwalająca uzyskać dostęp do tytułów wydawanych przez korporację w ramach abonamentu. Swoja popularność zawdzięcza m.in. dostępności licznych gier sportowych wydawanych przez korporację, na czele serią, która do niedawna nosiła nazwę FIFA.

EA jest jednak znacznie większe niż sportowe franczyzy, dzięki czemu w ramach EA Play można pograć w takie hity jak serie Battlefield, Mass Effect, Need for Speed, The Sims czy Star Wars. W ramach dostępu można także bez zobowiązań przetestować gry 10 godzin przed premierą, otrzymywać zniżki i nagrody.

Wpływ na inne usługi

Podwyżka cen EA Play może także dotknąć tych graczy, którzy z niej nie korzystają i nigdy tego nie robili. EA Play jest bowiem częścią składową Game Passa Ultimate, z którego korzystać można na Windowsie i Xboksie. Niewykluczone, że tak drastyczny wzrost cen odbije się także na platformie Microsoftu.

Źródło: komputerswiat.pl