Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Komunikator Telegram ze świetną nowością. Dotąd trzeba było za nią płacić
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 02.12.2023 23:03

Komunikator Telegram ze świetną nowością. Dotąd trzeba było za nią płacić

Telegram
Fot. Lana Codes / Unsplash

Duże nowości zawitały do jednego z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, aplikacji Telegram. Zwłaszcza jedna z nich może się okazać szczególnie przydatna – umożliwia ona transkrypcję wiadomości w formacie audio.

Automatyczne transkrypcje w Telegramie

Telegram zyskał w ciągu ostatnich dni szereg przydatnych nowości, które wprowadziły nowości do różnych obszarów funkcjonalności aplikacji. Cześć z nich to funkcje, które wcześniej zarezerwowane były dla użytkowników opłacających konta typu premium, jednak teraz są dostępne dla każdego.

Tak jest jedną z najważniejszych nowości – mowa o funkcji automatycznego transkrybowania wiadomości głosowych. Część użytkowników preferują tę formę komunikacji, zwłaszcza gdy ma więcej do przekazania, jednak nie zawsze można takich wiadomości odsłuchać.

Od teraz Telegram może przetworzyć mowę na tekst i choć nie robi tego bezbłędnie, to poziom transkrypcji jest wystarczający, by funkcja mogła być wykorzystywana w praktyce.

Tajne kody w smartfonach. Każdy powinien je znać

Nowości w kanałach i relacjach

W najnowszej aktualizacji Telegrama pojawiły się też nowości dla użytkowników korzystających z kanałów. Od teraz aplikacja sama zasugeruje kanały, które są tematycznie zbliżone do tych, które użytkownik już śledzi. Wystarczy dołączyć do danego kanału, a lista podobnych zostanie wyświetlona automatycznie.

Kolejne nowości dotyczą wprowadzonych niedawno relacji. Odtąd można tam dokonywać repostów, które wzbogacać można tekstem lub nowym nagraniem wideo, którego nie było w oryginalnej treści. W ten sposób dochodzimy do innej nowości związanej z relacjami – można do nich teraz dodawać dodatkowe materiały w postaci wideo.

Aktualizacja już dostępna

Pomniejszych nowości w wydanej właśnie wersji Telegrama jest więcej i warto przetestować je samemu. Aktualizacja jest już dostępna w sklepach z oprogramowaniem na Androida i iOS-a, uruchomiono także falę aktualizacji dla klientów desktopowych.