Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Lepiej wstrzymać się z aktualizowaniem smartfonów Xiaomi. Można stracić dane
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 01.03.2024 19:04

Lepiej wstrzymać się z aktualizowaniem smartfonów Xiaomi. Można stracić dane

xiaomi
THOMAS COEX/AFP/East News

Posiadacze smartfonów Xiaomi powinni wstrzymać się z aktualizacją swoich urządzeń do najnowszej wersji oprogramowania. W wersji MIUI Global pojawił się błąd, którego naprawa może wymagać całkowitego wymazania z pamięci wszystkich danych. Producent wydał już komunikat w tej sprawie.

Nie instaluj aktualizacji MIUI!

Jak informuje serwis MIUI Polska, wadliwa aktualizacja oprogramowania Xiaomi w wersji MIUI Global doprowadza do tego rozpoczęcia pętli ponownych uruchomień urządzenia. Niestety smartfony wpadają w nią aż do momentu uruchomienia narzędzia Mi Recovery.

Do problemu dochodzi w wersjach oprogramowania wydawanych przez Xiaomi (Global EEA) z MIUI wersji 13 i 14. Nie dotyczy to smartfonów, które otrzymały HyperOS. Problem w tym, że to właśnie z Global EEA dostarczane są smartfony Xiaomi, które można kupić u polskich operatorów. Wszystkich posiadaczy urządzeń Xiaomi przestrzegamy – nie instalujcie najnowszej wersji MIUI!

Zakaz smartfonów w szkołach od 1 września? Propozycja trafiła do rządu

Jak przywrócić urządzenie do sprawności

Jak dotąd w przypadku wystąpienia błędu jedyną metodą przywrócenia smartfonu do sprawności jest przejście do trybu przywracania i całkowite usunięcie wszystkich danych przechowywanych na urządzeniu. Jedyną możliwością ich przywrócenia jest kopia zapasowa online, jeśli oczywiście ta wcześniej została przesłana do chmury Xiaomi.

Aby przywrócić do sprawności smartfon, na którym została już zainstalowana wadliwa aktualizacja, należy uruchomić je, przyciskając jednocześnie włącznik i górny przycisk głośności. Po uruchomieniu Mi Recovery przechodzimy do menu Wipe Data. Nawigacja odbywa się z użyciem przycisków głośności, zatwierdzamy włącznikiem. Tam wybieramy Wipe All data i Confirm, następnie wracamy do menu głównego i wybieramy Reboot, a potem Reboot to System.

Komunikat Xiaomi

Przedstawiciele Xiaomi wydali komunikat na jednym z kanałów w komunikatorze Telegram. Potwierdzają, że do problemu dochodzi, został on zidentyfikowany, a także przepraszają swoich klientów. Padła deklaracja, ze programiści rozwijający MIUI już pracują nad jak najszybszym rozwiązaniem. Jedyne zalecenie dla użytkowników w tej chwili to wstrzymanie się z aktualizacją.

Źródło: miuipolska.pl