Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > mBank wyłączy aplikację mobilną. Ważne wieści szczególnie dla tych klientów
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 12.02.2024 15:04

mBank wyłączy aplikację mobilną. Ważne wieści szczególnie dla tych klientów

Logo firmy mBank
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Bankowość mobilna stała się nieodłączną częścią życia wielu osób, umożliwiając wygodne zarządzanie finansami w dowolnym miejscu i czasie. Jednak dla klientów mBanku nadchodzi czas zmian, które mogą znacząco wpłynąć na sposób, w jaki korzystają z usług bankowych na swoich smartfonach. Bank ogłosił plany wyłączenia aplikacji dla użytkowników starszych wersji systemów operacyjnych iOS i Android, co może ograniczyć dostęp do pełnej funkcjonalności dla milionów klientów.

Koniec bezkompromisowej bankowości mobilnej?

Bankowość mobilna stała się integralną częścią życia codziennego dla wielu osób, umożliwiając szybkie i wygodne zarządzanie finansami. Jednak dla klientów mBanku nadchodzi czas zmian, które mogą znacząco wpłynąć na sposób, w jaki korzystają z usług bankowych na swoich smartfonach. 

Bank ogłosił plany wyłączenia aplikacji dla klientów korzystających z starszych wersji systemów operacyjnych iOS i Android. Decyzja ta, chociaż może być motywowana potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa i nowoczesności usług, może stworzyć trudności dla wielu użytkowników.

Masz konto w jednym z tych banków? Podwyżki cię nie ominą, zapłacisz nawet za BLIK Ważna nowość w aplikacji IKO PKO Banku Polskiego. Kierowcy się ucieszą

Wykluczenie z dostępu w aplikacji mBanku. Kto i jak będzie dotknięty?

Zgodnie z informacjami, dotknięci decyzją banku będą głównie posiadacze starszych modeli iPhone'ów, których system iOS nie został zaktualizowany do wersji 16.0 oraz użytkownicy smartfonów z systemem Android w wersji poniżej 8.0. 

Dla tych osób brak możliwości korzystania z aplikacji mobilnej może oznaczać znaczną utratę funkcjonalności. Planowane wyłączenie aplikacji zapowiedziano na przełom kwietnia i maja, co daje niewiele czasu na dostosowanie się do zmian.

ZOBACZ TAKŻE: ZUS wydał komunikat. Chodzi o wnioski o 800+

Alternatywy i przyszłość bankowości mobilnej

Dla klientów mBanku, którzy nie będą mogli już korzystać z aplikacji mobilnej, istnieją inne możliwości dostępu do swoich kont i usług bankowych. Banki często oferują alternatywne rozwiązania, takie jak bankowość internetowa na komputerach stacjonarnych lub korzystanie z przeglądarki internetowej na telefonach komórkowych. 

Niemniej jednak, decyzja mBanku rzuca także światło na przyszłość bankowości mobilnej i konieczność aktualizacji technologicznej wraz z rozwojem systemów operacyjnych. Dla klientów, którzy nie mogą zaktualizować swoich urządzeń, może to być sygnał, aby zastanowić się nad nowszymi modelami smartfonów, które umożliwią im pełne korzystanie z usług bankowych w przyszłości.