Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Meta wciąż rozwija popularny komunikator. Teraz czas na poprawę jakości przesyłanych plików
Paula Drechsler
Paula Drechsler 29.08.2023 16:24

Meta wciąż rozwija popularny komunikator. Teraz czas na poprawę jakości przesyłanych plików

telefon
domena publiczna

Użytkownicy jednego z najpopularniejszych komunikatorów należących do firmy Meta długo czekali na tę świetną opcję — teraz wreszcie ma zostać wprowadzona. Poprawi komfort użytkowania aplikacji, bo wpłynie bezpośrednio na jakość przesyłanych materiałów.

Nadchodzi nowa, lepsza jakość

Ile razy zdarzyło się, że próbując komuś wysłać zdjęcie czy film w dobrej jakości, okazywało się, że odbiorca otrzymał niezbyt atrakcyjnie wyglądający plik? Wiele osób zauważa ten problem w różnych komunikatorach i zwraca uwagę na konieczność umożliwienia użytkownikom wysyłania plików w oryginalnej jakości. Aplikacje do prowadzenia rozmów przez sieć, takie jak Messenger czy WhatsApp, często mają domyślnie ustawioną kompresję przesyłanych danych, aby te ważyły mniej i wysyłały się szybciej. I choć ten zabieg ma ogrom zalet, to jednak przez niego niekiedy zamiast atrakcyjnych zdjęć czy filmików, pojawia się kiepskiej jakości materiał. 

Wkrótce ma się to zmienić, ponieważ, jak donoszą specjaliści z wabetainfo.com, do jednego z komunikatorów Mety trafi aktualizacja wpływająca na jakość przesyłanych zdjęć i nagrań wideo. To zmieni sposób wysyłania sobie fotek i filmików, bo pozwoli na większą swobodę wyboru ich jakości. Chodzi tym razem o komunikator WhatsApp i możliwość dostosowania tych parametrów wysyłanego pliku.

Obecnie według szacunków udostępnionych przez serwis backlinko.com WhatsApp notuje ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie i należy do najpopularniejszych komunikatorów mobilnych na świecie. Część z osób korzystających na co dzień z aplikacji zgłaszała zapotrzebowanie na funkcję umożliwiającą przesyłanie plików bez kompresji i Meta w końcu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Już teraz można udostępniać pliki w jakości HD, a według doniesień z wabetainfo.com, testować będzie można kolejne ulepszenie.

Fantastyczna nowa opcja w popularnej aplikacji Google. Wiele ułatwia Nie odbieraj połączeń z tego numeru telefonu, to oszust i wyłudzacz. Lepiej od razu go zablokuj

Meta wprowadza wyczekiwane ulepszenie komunikatora

To ulepszenie jest mile widzianym dodatkiem dla osób, które często czuły się sfrustrowane utratą szczegółów i przejrzystości obrazu podczas wysyłania zdjęć za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Wersja beta na Androida umożliwi teraz przesyłanie zdjęć i nagrań w oryginalnej jakości, ale jest pewna bariera, mianowicie ustalono ograniczenie do 2 GB na jeden plik. Z ustaleń serwisu wabetainfo.com wynika, że zdjęcia i filmy, które zechcemy wysłać w oryginalnej jakości, będą nadawane w formie dokumentów. Ma to jednak nie być uciążliwe, ponieważ wybrane elementy da się wysłać z widoku galerii.

WhatsApp beta info serwis informacyjny

Fot. WhatsApp bet info

- Naszym zdaniem to ulepszenie to świetna wiadomość dla użytkowników WhatsApp, którzy chcą łatwiejszego sposobu udostępniania zdjęć i filmów w oryginalnej jakości. W przyszłej aktualizacji wersji beta aplikacji WhatsApp na Androida możliwe będzie udostępnianie zdjęć i filmów w oryginalnej jakości za pomocą kilku kliknięć, bez wykonywania dodatkowych czynności. Ta przyjazna dla użytkownika zmiana pokazuje, że WhatsApp dba o to, aby udostępnianie multimediów było prostsze i lepsze dla użytkowników, zachowując nienaruszoną jakość multimediów — podsumowali informacje o wprowadzeniu nowej funkcji twórcy z serwisu wabetainfo.com

Już teraz firma daje użytkownikom WhastAppa możliwość udostępniania multimediów innym osobom w jakości HD. Ta funkcja jest już dostępny dla wielu użytkowników na całym świecie i pomaga nieco poprawić jakość obrazu. Podczas wybierania pliku wystarczy kliknąć pojawiający się u góry znaczek HD i zdecydować, w jakiej wersji materiał ma zostać przesłany. Chociaż forma udostępniania obrazu jako HD jest imponująca, nadal nie gwarantuje internautom pełnej jakości. Teraz jednak się to zmieni.

2 miliardy ludzi na całym świecie wybiera WhatsApp

Możliwość przesyłania zdjęć oraz filmów w pełnej jakości odnotowano w wersji beta komunikatora, co oznacza, że pierwszeństwo testowania tej funkcjonalności otrzymają osoby zapisane do beta testów WhatsAppa. Na ten moment obejmuje tylko posiadaczy urządzeń z systemem Android, ale jak zapewnia serwis gamingdeputy.com, zostanie wdrożona także na urządzeniach z systemem iOS. Na pojawienie się tej opcji w stabilnej wersji aplikacji przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać, ale to świetna wizja na przyszłość i kolejne potwierdzenie tego, że prace nad ulepszeniem komunikatora nieustannie trwają.

WhatsApp jest jednym z podmiotów należących do Meta. Meta to amerykański konglomerat technologiczny z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii. Mark Zuckerberg jest założycielem, prezesem i dyrektorem generalnym firmy Meta, którą pierwotnie otworzył pod nazwą Facebook, a miało to miejsce w 2004 r. Firmy należące do Meta dostarczają produkty i usługi technologiczne zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. 

WhatsApp oryginalnie nie należał do firmy Zuckerberga, a został przez niego przejęty od pierwotnych twórców aplikacji, Jana Kuma i Briana Actona. Zgodnie z informacją prasową przekazaną przez serwis croowdfund.pl, Zuckerberg zgodził się zapłacić za komunikator 12 miliardów dolarów w akcjach oraz 4 miliardy w gotówce. Dodatkowo właściciel Facebooka zapłacił jeszcze 3 miliardy dolarów w akcjach zastrzeżonych założycielom i pracownikom WhatsAppa.

Ponad 2,24 miliarda ludzi korzysta z WhatsApp miesięcznie, co czyni go jednym z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych na świecie. WhatsApp zajmuje 8. miejsce pod względem globalnych pobrań aplikacji na Androida w sklepie Google Play, podaje MarketSplash (dane na lipiec br.).