Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Microsoft kończy wsparcie dla Office’a. Sprawdź swoją wersję
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 15.04.2024 22:42

Microsoft kończy wsparcie dla Office’a. Sprawdź swoją wersję

office
Fot. Unsplash/Windows

Mimo że Microsoft chce, by jak najwięcej użytkowników korzystało z subskrypcji Microsoft 365, to wciąż dużą popularnością cieszą się dożywotnie licencje Office’a. Microsoft przypomina jednak, że dożywotność w tym przypadku nie oznacza dożywotniego wsparcia.

Pakiet Office z dożywotnią licencją

Serwis Thurrott.com zwraca uwagę na działania Microsoftu, który zaczął informować użytkowników starszych wersji pakietu Microsoft Office o nadchodzących zmianach. Chodzi o instalacje wykorzystujące dożywotnie licencje. Dzięki nim płacimy za Office’a raz i możemy z niego korzystać bez dodatkowych cyklicznych opłat oraz innych ograniczeń.

O jakie inne ograniczenia chodzi? Przede wszystkim nie będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której cykl życia naszej instalacji Office’a dobiegnie końca. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze będą oferowane aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki. Choć z programu nadal będzie można korzystać, Microsoft nie będzie oferował już żadnego wsparcia.

Microsoft Office 2024. Wiadomo, co dalej z dożywotnimi licencjami

Microsoft kończy z wersjami 2016 i 2019

Koniec wsparcia nadchodzi wielkimi krokami dla pakietu Microsoft Office w wersji 2016 oraz 2019. Warto nadmienić, że podstawowe wsparcie skończyło się już kolejno w roku 2020 i 2023, niemniej teraz zakończone zostanie dostarczanie aktualizacji także w ramach rozszerzonego usługi. Termin dla wersji 2016 i 2019 upływa 14 października 2025 r.

Microsoft wciąż będzie oferował wsparcie dla wersji Office LTSC 2021. Dla tego wydania wszelkie aktualizacje przestaną być wydawane dopiero rok później, 13 października 2026 r.

Nadchodzi premiera Office’a 2024

Dobre wieści są takie, że Microsoft nie zamierza rezygnować z udostępniania pakietu Office wraz z dożywotnią licencją. Także nadchodzący Office 2024 będzie można nabyć poza modelem subskrypcyjnym Microsoft 365. Zarówno w wersji standardowej, jak i LTSC otrzyma on 5-letnie wsparcie. Premiery pierwszej wersji poglądowej Office’a 2024 spodziewamy się już w przyszłym miesiącu.

Źródło: thurrott.com