Tech.BiznesINFO.pl > Komputery

Komputery

Wikipedia
14.07.2024 11:59 Kluczowa zmiana w Wikipedii już jutro. Internauci czekali na to od lat

Przez lata Wikipedia niechętnie się modernizowała, także w obawie przed utratą wstecznej kompatybilności. W ostatnim czasie widać jednak efekty wysiłków, by informacje były prezentowane w nowocześniejszej formie. Lada dzień będziemy mogli zobaczyć kolejne rezultaty. 

laptop
11.07.2024 07:48 15 tysięcy laptopów do rozdania. Rząd zorganizuje konkurs

Rząd postanowił rozwiązać problem nadmiaru laptopów przeznaczonych dla uczniów, organizując konkurs, w którym do rozdania będzie 15 tysięcy urządzeń. Pomysł ten ma na celu uniknięcie marnowania sprzętu, który mógłby wspierać edukację w szkołach.

intel
05.07.2024 20:02 Co z inwestycją Intela w Polsce? “Firma jest głęboko niesprawna”

Gdy w Polsce politycy przerzucają się oskarżeniami o zaniedbania we współpracy z Intelem nad budową pod Wrocławiem zakładu testowego procesorów, w USA analitycy przyglądają się kondycji korporacji. A ta, mimo ogromnych środków z budżetu federalnego w ramach CHIPS Act, ma być bardzo zła.

praca przy komputerze
05.07.2024 18:17 Nowy konkurent dla Worda. Ochroni prywatność i zadba o bezpieczeństwo

Epoka natywnych programów biurowych działających w środowisku systemu operacyjnego zdaje się mieć ku końcowi. Coraz lepiej sprawują się webowe pakiety Google czy Microsoftu, które właśnie zyskały ciekawą konkurencję. Odpowiada za nią znana z bezpiecznej usługi pocztowej szwajcarska firma Proton.

windows 11
04.07.2024 13:52 Powrócił kultowy program. Wyłączy w Windowsie reklamy i szpiegowanie

Windows za sprawą funkcji Copilot wzbogacił się o wiele mechanizmów zbierających informację o aktywności użytkownika, co nie każdemu się podoba. Problem jest na tyle poważny, że zdecydowano, by przywrócić do życia kultowy program, dzięki któremu procesy śledzące użytkowników można wyłączyć kilkoma kliknięciami, a ponadto wyłączyć reklamy.

windows 10
02.07.2024 12:25 Jest nadzieja dla Windowsa 10. Wsparcie aż do 2030 roku

Cykl życia Windowsa 10 nieubłaganie zmierza ku końcowi - wsparcie zostanie zakończone już w październiku przyszłego roku. Zapowiada się na długie pożegnanie - użytkownicy nie chcą przesiadać się na nowsze wersje, a to rodzi problemy w zakresie bezpieczeństwa. Na szczęście na horyzoncie jest rozwiązanie.

windows 11
25.06.2024 12:37 Windows wymusza korzystanie z niechcianej funkcji. Są 3 rozwiązania

Użytkownicy Windowsa 11 zgłaszają, że Microsoft automatycznie zmienił domyślną konfigurację ich komputerów. Włączona zostaje funkcja wykorzystująca chmurową przestrzeń dyskową OneDrive. Na szczęście jest łatwy sposób, by pozbyć się tego problemu raz na zawsze.

siedziba ZUS
25.06.2024 09:35 Komunikat ZUS: Zmiany w programie Płatnik. Przestanie działać na starszych komputerach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdecydował o porzuceniu kompatybilności Płatnika ze starszymi wersjami systemów operacyjnych oraz oprogramowania bazodanowego. Nie powinno to być zaskoczeniem, gdyż chodzi o starsze, niewspierane już przez samych producentów wydania.

None
22.06.2024 22:43 Ludzie wolą pracować z domu. Nawet kosztem awansu i zarobków

Amerykański gigant z branży komputerowej ma problemy z pracownikami. Konkretnie z tym, żeby zwabić ich z powrotem do pracy w biurach. Wszystko wskazuje na to, że okres pandemiczny zmienił preferencje i oczekiwania ludzi względem work-life balance. Im szybciej pracodawcy to zrozumieją, tym lepiej. 

przegladarki
18.06.2024 22:56 Koniec ze zbędnymi funkcjami Edge’a. Przeglądarka będzie jak nowa

Decyzja Microsoftu o porzuceniu w pełni autorskiej przeglądarki i zbudowaniu kolejnego klona Chrome okazała się strzałem w dziesiątkę. Po dekadach Windows w końcu dorobił się systemowej przeglądarki z prawdziwego zdarzenia - Edge’a. Właśnie pojawiło się narzędzie, które dodatkowo go udoskonala.

windows 11
18.06.2024 20:40 Komputer nagle zwolnił? Problem może wynikać z błędu Microsoftu

Można odnieść wrażenie, że Microsoft w rozwoju systemu operacyjnego Windows 11 dokonuje eksperymentów na żywym organizmie. Niewiele robi sobie przy tym z wpływu podobnych praktyk na sprawność działania oprogramowania. Pojawił się nowy problem, który drastycznie obniża wydajność komputerów.

laptop
17.06.2024 21:32 Lepiej szybko zaktualizuj komputer. Zagrożone wszystkie wersje Windowsa

Odnaleziono groźną lukę w bezpieczeństwie systemów Windows. Wystarczy, że komputer znajdzie się w zasięgu odpowiednio przygotowanej sieci Wi-Fi, by atakujący mógł wykonywać zdalnie swoje komendy. Problem tkwi w sterownikach, na szczęście Microsoft wydał już odpowiednią łatkę, którą należy niezwłocznie zainstalować.

laptop
11.06.2024 10:53 Masz laptop tego producenta? Ważny komunikat, można stracić dostęp

Posiadacze laptopów HP licznie zgłaszają bardzo poważne problemy ze swoimi urządzeniami. Prawdopodobnie na skutek wadliwej aktualizacji BIOS-u ich komputery przestały się uruchamiać. Problem jest tym poważniejszy, że dotyczy modeli, które mogą być już poza okresem gwarancyjnym.

laptop
07.06.2024 18:02 Ładujesz laptopa w ten sposób? Popełniasz wielki błąd

Na utrzymywaniu jak najdłuższej żywotności akumulatorów w laptopie powinno zależeć każdemu. Rzadsza wymiana to nie tylko przejaw troski o środowisko naturalne, ale też oszczędność pieniędzy. Najlepsze praktyki dotyczące utrzymywania ogniw w optymalne stanie opublikował ASUS.

mózg
02.06.2024 21:56 Procesor z żywej ludzkiej tkanki mózgowej. Szwajcarski startup zadziwia

Szwajcarski startup FinalSpark uruchomił usługę Neuroplatform, w której - przynajmniej według jej dostawców - zleconych obliczeń dokonuje tanka mózgowa. “Bioprocesor” jednych wprawia w zachwyt, innych przyprawia o mdłości.

Windows 11
31.05.2024 15:14 Duża aktualizacja Windowsa. Lepiej wstrzymać się z instalacją

Wielkimi krokami zbliża się premiera Windowsa 11 24H2 - dużej aktualizacji wnoszącej do systemu nowe funkcje. Już teraz jest ona w fazie testów i, co na tym etapie raczej nie powinno dziwić, sypie błędami. Problem w tym, że spodziewać możemy się ich także po premierze wersji stabilnej.

komputer
25.05.2024 13:04 Eksperci ostrzegają przed zmianami w Windowsie. Chodzi o prywatność użytkowników

Microsoft chce, aby laptopy z Windowsem były komputerami napędzanymi sztuczną inteligencją. Na razie sprowadza się do zainstalowania na nich GPT i zapewnienia modelowi odpowiedniego sprzętu, ale już teraz pojawiają się wobec tych planów liczne zastrzeżenia. SI w Windowsie ma być w ocenie ekspertów koszmarem dla prywatności użytkowników.

Windows 10
24.05.2024 11:55 Koniec wsparcia Windowsa 10. Poznaliśmy dokładną datę

Wielkimi korkami zbliża się koniec wsparcia dla systemu operacyjnego Windows 10. Oznacza to, że nie będzie on już otrzymywał żadnych aktualizacji, łącznie z łatkami bezpieczeństwa i stanie się podatny na wszelkie nowe ataki. Microsoft poinformował już o oficjalnym terminie końca cyklu życia “dziesiątki”.

kontroler
23.05.2024 22:15 Kultowa gra do odebrania za darmo. Fantastyczne wieści dla graczy

Epic Games przygotował dla graczy kolejną, wyjątkową okazję. Wszystko za sprawą Mega Sale, dzięki której możliwe było otrzymanie kultowej gry Dragon Age Inkwizycja kompletnie za darmo. Nie trzeba było długo czekać – teraz w sklepie firmy możemy dostać kolejny tytuł. Farming Simulator 22 to świetna zabawa gwarantowana, nie tylko dla miłośników farmy.

dragon age inkwizycja
23.05.2024 11:52 Rozdają kultową grę zupełnie za darmo. Trzeba się śpieszyć

W sklepie Epic Store jeszcze tylko przez kilka godzin będzie można za darmo uzyskać kultową już grę Dragon Age Inkwizycja. Choć obchodzi ona w tym roku dziesiąte urodziny, to nadal zapewni dziesiątki godzin świetnej, rozbudowanej rozrywki nie tylko fanom RPG-ów.

ludzie przy komputerze
21.05.2024 19:46 Te programy spowalniają komputer. Usuń je, a odczujesz różnicę

Badania wykazują, że na naszych komputerach wciąż powszechnie wykorzystywane są programy, które mają odczuwalnie negatywny wpływ na ich wydajność. Rozszerzenia do przeglądarek, bo o nich mowa, to w dużej mierze ogromne spowalniacze, które znacząco uprzykrzają korzystanie z peceta. Na szczęście jest na to sposób.

laptop, kobieta
21.05.2024 17:07 Zmiany na twoim komputerze. Sztuczna inteligencja będzie śledzić każdy krok

Duże wydarzenie Microsoftu już za nami. Zgodnie z oczekiwaniami korporacja zaprezentowała nową klasę laptopów, w której główną rolę będzie odgrywała sztuczna inteligencja. Zmiany zajdą też w samym Windowsie - SI będzie śledzić wszystkie nasze ruchy i przetwarzać je na swoje potrzeby.

burza, listwa elektryczna
19.05.2024 22:43 Czy trzeba wyłączać komputer podczas burzy? Każdy powinien o tym wiedzieć

Gwałtowne burze stanowią poważne zagrożenie dla sprzętu elektrycznego w naszych domach. Jak chronić swoje urządzenia przed uszkodzeniami spowodowanymi wyładowaniami atmosferycznymi oraz czy odłączanie ich od zasilania jest konieczne?

Windows
19.05.2024 21:26 Windows wysyła użytkownikom dziwne komunikaty. Wiemy o co chodzi

Część użytkowników Windowsa otrzymuje powiadomienia, które sugerują, że komputer wymaga naprawy. Nie chodzi o żadne internetowe oszustwo, lecz o wskazówkę wyświetlaną przez natywne oprogramowanie. Na szczęście nie ma powodów do obaw - to tylko program Microsoftu wprowadza użytkowników w błąd.

programowanie
19.05.2024 14:55 Groźne oprogramowanie w Polsce. Można stracić duże pieniądze

Trojan Grandoreiro wraca i atakuje polskie konta bankowe. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić oszczędności. Złośliwe oprogramowanie, które już wcześniej spowodowało ogromne straty finansowe na całym świecie, teraz ponownie zagraża użytkownikom, tym razem również w Polsce. Jak działa ten niebezpieczny trojan i jak można się przed nim zabezpieczyć?

pendrive
19.05.2024 08:52 Używasz tak pendrive'a? Na to trzeba szczególnie uważać, kara może być surowa

Pracownik firmy z Kolbuszowej zgubił pendrive z wrażliwymi danymi, co doprowadziło do nałożenia na firmę kary w wysokości 240 tys. zł przez UODO. Mimo zgłoszenia incydentu przez firmę, ujawnione niedociągnięcia proceduralne przesądziły o surowej karze.

laptop
16.05.2024 17:51 Pracujesz przy komputerze? Pracodawca musi ci to zapewnić

Nowe przepisy w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy wchodzą w życie już w piątek 17 maja. Dla wielu pracodawców oznaczać to będzie dodatkowe wydatki na nowy sprzęt. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk pracy, które wyposażone są w laptopy. Ucieszą się jednocześnie posiadacze soczewek kontaktowych.

windows
10.05.2024 19:53 Sztuczna inteligencja Microsoftu przeczyta nasze SMS-y. Początek większego problemu

Większość posiadaczy smartfonów dobrze zdaje sobie sprawę, jak wielki apetyt mają korporacje big tech na nasze dane. Zbierane są zewsząd na ogromną skalę, najczęściej w celach reklamowych, lub by sprzedać je dalej, do brokerów. Najpewniej nie inaczej będzie z danymi przetwarzanymi przez Copilota w systemie Windows.