Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nadchodzą podwyżki na Allegro. Serwis zawarł nowy aneks z InPostem
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 22.01.2024 17:52

Nadchodzą podwyżki na Allegro. Serwis zawarł nowy aneks z InPostem

inpost
Fot. InPost

Osoby, które często kupują na Allegro, mogą wkrótce odczuć skutki zmian w umowie, jaką serwis zawarł z InPostem. Choć na razie nic się nie zmieni, to można się spodziewać, że wkrótce ceny opłat za korzystanie z różnych usług w ramach Allegro mogą odczuwalnie wzrosnąć. 

Podwyżki cen za wysyłkę na Allegro

Jak donosi Cashlesss.pl, Allegro i InPost podpisały aneks do umowy zawartej pomiędzy spółkami jeszcze w 2020 roku. Integracja usług obu podmiotów będzie kontynuowana, jednak na nowych warunkach.

Aneks zawiera zapisy stanowiące, że o ile indeksacja cen usług InPostu wyniosła w listopadzie i grudniu minionego roku wyniosła stałe 13 proc., to w bieżącym roku usługi będą rozliczane w nowy sposób. Indeksacja będzie mogła zmieniać się co miesiąc, a jej wysokość będzie zależeć od liczby obsłużonych przez InPost wysyłek.

Abonament RTV zapłaci każdy podatnik. Nowy pomysł wywoła kontrowersje

Allegro może przerzucić koszty na użytkowników

W przypadku pierwszego progu bieżące ceny mają wzrosnąć o 12,8 proc. W miarę przekraczania kolejnych progów podwyżka będzie maleć do 6 proc. Tak czy inaczej, Allegro będzie musiało zapłacić za usługi InPostu więcej, a nietrudno sobie wyobrazić, jak skończy się to dla swoich klientów.

Choć na razie Allegro nie zapowiedziało podwyżek cen dla końcowych klientów, to należy oczekiwać, że dojdzie do nich prędzej czy później. Taka sytuacja miała już miejsce dwa lata temu, gdy więcej zaczęli płacić zarówno zwykli użytkownicy, jak i abonenci Smart.

Zobacz także: Policja ma nowy "bat" na kierowców. Nie masz jednej naklejki? Zapłacisz nawet 500 zł

Fiskus skontroluje sprzedawców

Podwyżka cen wysyłki to nie jedyna zmiana, jakiej w tym roku mogą oczekiwać użytkownicy Allegro i innych serwisów pośredniczących w handlu. Już w lutowym posiedzeniu rządu podniesiona ma zostać kwestia kontroli urzędu skarbowego, który zacznie sprawdzać, czy najczęściej sprzedający nie powinni w tym celu prowadzić działalności gospodarczej.

Źródło: cashless.pl