Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Netflix przestanie działać na niektórych TV. Mamy rozwiązanie
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 12.04.2024 14:25

Netflix przestanie działać na niektórych TV. Mamy rozwiązanie

netlix
Fot. Pexels/Karolina Grabowska

Netflix zapowiada wprowadzenie w swojej aplikacji przeznaczonej na telewizory smart zmiany związane z bezpieczeństwem. W ich następstwie nie będzie już można korzystać z usługi na części starszych telewizorów.

Netflix kończy ze starszymi telewizorami

Serwis instalki.pl informuje, że Netflix postanowił poważnie potraktować kwestię bezpieczeństwa protokołu SSLv3. Jest on niezbędny do nawiązywania bezpiecznego połączenia ze serwerami usługi, co jest podstawą poprawnego działania aplikacji. Niestety SSLv3 ma już prawie 30 lat i odnalezione w nim podatności są często wykorzystywane przez hakerów.

Dlatego Netflix postanowił porzucić wsparcie dla telewizorów, które do zabezpieczania połączeń wykorzystują właśnie SSLv3. Przed utratą dostępu do usługi może nie uratuje nas najpewniej brak aktualizacji samej aplikacji, gdyż połączenia SSLv3 można odrzucać po stronie serwera.

Podwyżki opłat za Netflixa. Klienci będą niezadowoleni

Powodem przestarzały protokół

Wieści dla posiadaczy starszych telewizorów są więc kiepskie - najpewniej producenci nie zdecydują się już na publikację aktualizacji systemów operacyjnych, które mogłyby zapewnić wykorzystanie nowszych i bezpieczniejszych protokołów. Skutkiem będzie całkowita blokada możliwości korzystania z oficjalnej aplikacji Netfliksa.

Pewnym pocieszeniem będzie, że operacja porzucania wsparcia dla SSLv3 przez Netfliksa rozłożona będzie na wiele miesięcy. Stosowne komunikaty będą wyświetlane przez samą aplikację. Ponadto możliwość weryfikacji, czy dany telewizor obsługuje nowe protokoły, ma się pojawić na oficjalnej stronie Netfliksa.

Nie trzeba kupować nowego telewizora

Brak obsługi SSLv3 skutkujący blokadą Netfliksa nie oznacza jeszcze, że konieczne jest kupno nowego telewizora. Może wystarczyć zakup urządzenia Google Chromecast. Jego koszt to ok. 200 zł. Wystarczy podłączyć je do HDMI, a będzie działać jako przystawka, z którą można połączyć smartfon. Klient Netfliksa będzie działał na nim bez problemu także na starych telewizorach.

Źródło: instalki.pl