Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nie skorzystasz z tej funkcji w mObywatelu. Zapowiedziano przerwę techniczną
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 11.07.2024 10:54

Nie skorzystasz z tej funkcji w mObywatelu. Zapowiedziano przerwę techniczną

mobywatel
Fot. materiały własne

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło prace serwisowe w systemie ePłatności, które spowodują niedostępność usługi przez pewien czas wieczorem 11 lipca. W tym czasie użytkownicy aplikacji mObywatel i serwisu mobywatel.gov.pl nie będą mogli realizować płatności.

Prace techniczne w systemie ePłatności

W czwartek, 11 lipca, w godzinach od 19:00 do 21:00, system ePłatności przejdzie planowane prace serwisowe. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada, że w tym czasie usługa będzie niedostępna, co uniemożliwi użytkownikom dokonywanie płatności za pośrednictwem aplikacji mObywatel oraz serwisu mobywatel.gov.pl. Osoby, które planowały wieczorne regulowanie należności, będą musiały przełożyć swoje plany na późniejszy termin.

Problem z biletami z aplikacji. Pasażerowie nagle na celowniku kontrolerów UOKiK wydał komunikat. Tak sklepy internetowe manipulują klientami

Obecne możliwości ePłatności w mObywatelu

System ePłatności umożliwia obecnie realizowanie płatności Blikiem w aplikacji mObywatel. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą opłacać takie należności jak podatek od nieruchomości czy zagospodarowanie odpadów komunalnych. Warto jednak zaznaczyć, że możliwość korzystania z tej usługi w aplikacji jest nadal w fazie pilotażu, a dostępność zależy od gminy.

ZOBACZ TAKŻE: Orange zwróci pieniądze klientom. Latami niesłusznie naliczało opłaty

Plany rozwoju i przyszłe funkcje

Ministerstwo Cyfryzacji nieustannie pracuje nad rozszerzeniem dostępnych funkcji w systemie ePłatności. W najbliższych planach jest wprowadzenie opcji płatności kartą płatniczą jeszcze w tym roku, a w przyszłym roku dodanie możliwości korzystania z portfeli cyfrowych Google Pay i Apple Pay. Dzięki temu użytkownicy będą mieli większą elastyczność w realizowaniu swoich zobowiązań finansowych za pośrednictwem aplikacji mObywatel.