Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Nie wypłacisz pieniędzy, nie zrobisz przelewu. Lepiej się przygotować
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 18.05.2024 16:55

Nie wypłacisz pieniędzy, nie zrobisz przelewu. Lepiej się przygotować

bankomat
Fot. materiały własne

W ten weekend czeka nas wyjątkowo dużo przerw w działaniu działających w Polsce banków. Różnego rodzaju prace serwisowe będzie prowadzić aż 12 z nich. Przestoje w dostępie do bankowości potrwają aż do niedzieli.

Przerwy w największych polskich bankach

Jak informuje serwis bankier.pl, na ten weekend prace utrzymaniowe w różnych obszarach zapowiedziały nawet największe polskie banki, m.in. PKO BP, mBank Santander czy ING Bank Śląski. Lista jednak jest znacznie dłuższa i obejmuje także wyspecjalizowane podmioty bankowe.

W najpopularniejszym polskim banku, PKO Bank Polski, prace techniczne rozpoczną się o północy w niedzielę 19 maja i potrwają do godziny 6:00. Wówczas nie będzie można korzystać bankowości elektronicznej za pośrednictwem przeglądarki internetowej (iPKO), a także płacić w internecie z użyciem metody Płacę z iPKO. 

Czas mija w niedzielę. Wspaniała okazja dla kierowców na stacjach Orlen

Prace serwisowe w Santander i ING

Również na wczesne godzinny w niedzielę prace serwisowe zapowiedział Santander Bank Polska - od północy od 4:30 nie będzie możliwe korzystanie z jego bankomatów. Dla klientów Santander Consumer Banku zapowiedziano natomiast przerwę w działaniu bankowości internetowej w niedzielę od 3:30 do 5:00.

W ING Banku Śląskim od godziny 8:30 do 9:40 nie będzie możliwości wykonywania przelewów ekspresowych BlueCash oraz doładowania subskrypcji multimedialnych w aplikacji Moje ING.

Serwis w pozostałych bankach

Jeszcze do godziny 18:00 w sobotę 18 maja nie będzie można skorzystać z usług maklerskich w mBanku (eMakler, mBank Giełda). Bank Millenium w niedzielną noc, w godzinach od 1:00 do 4:20, planuję przerwę w dostępności zarówno aplikacji mobilnej, jak i serwisu transakcyjnego Milenet.

Także w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 23:00 do 9:00 wyłączona zostanie duża część usług Credit Agricole. Niedostępna będzie aplikacja CA24 eBank, możliwość dokonywania przelewów online oraz system BLIK. Nie będą także docierać SMS-y dotyczące transakcji.

Bank Pocztowy w niedzielę od 3:00 do 8:00 będzie prowadził pracę, które uniemożliwią korzystanie z 3-D Secure dla płatności kartą i dodawanie ich do cyfrowych systemów płatności.  Ponadto prace, które będą powodowały utrudnienia w korzystaniu z usług, mają w planach prowadzić w niedzielę Toyota Bank, Volkswagen Bank i VeloBank.