Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowa funkcja w aplikacji mObywatel. Jest bardzo przydatna
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 05.03.2024 18:44

Nowa funkcja w aplikacji mObywatel. Jest bardzo przydatna

mobywatel
Fot. materiały własne

Najważniejsza aplikacja rządowa, mObywatel, właśnie wzbogaciła się o nową funkcję. Dzięki niej łatwiej będzie zorientować się w zmianach, jakie zachodzą w programie. To tym bardziej przydatne, że jej rozwój w ostatnich miesiącach nabrał dużego tempa, a poszczególne, mniej przydatne funkcje, zaczynają z niej znikać.

Nowa funkcja mObywatela

Rozwój i utrzymanie tak ważnej aplikacji mObywatel nie należy do najłatwiejszych zadań. Konieczne jest takie zrównoważenie implementacji kolejnych nowości, aby nie doszło do przesadnej rozbudowy programu. Dlatego w ostatnim czasie z mObywatela zniknęły Unijne Certyfikaty Szczepień. Dostęp do nich można za to wciąż uzyskać w IKP.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, teraz do mObywatela zawitała funkcja, dzięki której informacje o zmianach zachodzących w programie będziemy powiadamiani indywidualnie.

Ważna funkcja zniknęła z mObywatela. Gdzie ją teraz znaleźć?

Informacje o nowościach bezpośrednio w aplikacji

Najnowsza wersja mObywatela została wzbogacona o ekran powitalny, w którym znajdziemy najświeższe informacje na temat zmian w aplikacji. Po pierwszym uruchomieniu po zaktualizowaniu aplikacji do najnowszej wersji zostanie wyświetlony ekran z listą nowości wraz ze szczegółowym opisem.

Dopiero po jego wyświetleniu będzie możliwe naciśnięcie przycisku Przejdź do aplikacji, po czym będzie można rozpocząć korzystanie z programu. Co prawda już wcześniej mObywatel mógł wysyłać powiadomienia, jednak teraz podsumowanie nowości znajdziemy także w samym programie.

W toku prace nad kolejnymi nowościami

W planach są już kolejne funkcje. W pierwszej kolejności twórcy mają pracować nad dodaniem do mObywatela kolejnych cyfrowych ekwiwalentów dokumentów. W niedalekiej przyszłości spodziewamy się m.in. implementacji obsługi Legitymacji Osoby Niepełnosprawnej, Honorowego Dawcy Krwi czy dokumentów wydawanych przez samorządy, np. kart miejskich.

Źródło: gazetaprawna.pl