Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowa wersja kultowej Nokii! Powrót po 25 latach, znamy datę premiery
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 21.03.2024 15:11

Nowa wersja kultowej Nokii! Powrót po 25 latach, znamy datę premiery

nokia 3210
Fot. Flickr/MiNe (CC BY 2.0 DEED)

HMD Global, firma, która wykupiła od Nokii prawa do marki smartfonów i telefonów, przez ostatnie lata dostarczała na rynek nowe wersje kultowych fińskich telefonów komórkowych, m.in. Nokii 3310. Teraz firma szykuje odświeżenie kolejnego urządzenia, które jest znane niemal wszystkim.

HMD powraca z kolejną kultową Nokią

HMD Global w ostatnim czasie dokonała wielu zmian w swoim wizerunku i strategii, czego rezultatem ma być dostarczenie na rynek smartfonów, a najpewniej także zwykłych telefonów komórkowych, już nie pod marką Nokii, lecz pod własną. Pierwszych premier urządzeń z „HMD” na obudowie spodziewamy się jesienią.

Nie oznacza to jednak, że przynajmniej do końca okresu, w którym firma  prawa do marki, nie ukażą się żadne nowe telefony Nokia. Wręcz przeciwnie, planowane jest przywrócenie do życia modelu, który był bez dwóch zdań jednym z najlepszych i najpopularniejszych urządzeń wyprodukowanych przez Finów.

Nokia znika z internetu. Co dalej z kultową marką i smartfonami?

Nokia 3210 na nowo już w maju 2024

Chodzi o kultowy model Nokia 3210. Nie będzie przesady, że jej popularność między innymi w Polsce była przynajmniej taka sama, a być może większa niż Nokii 3310. 3210 miała być zresztą następcą 3310 i rzeczywiście pod wieloma względami była bardziej zaawansowana niż poprzedniczka, co przełożyło się na sukces sprzedażowy.

W ostatnim czasie HMD udostępniło enigmatyczną grafikę, w której zapowiada, że „ikona powróci w maju”. Skąd więc wiadomo, że chodzi właśnie o model 3210? Wskazuje na to data publikacji i podpis grafiki, który brzmi „Dziś są moje urodziny”. Publikacja treści wypadła 18 marca, więc dokładnie 25 lat po premierze oryginalnej Nokii 3210.

Czy tym razem się uda?

Trudno powiedzieć, aby dotychczasowe eksperymenty z przywracaniem drugiej młodości kultowym modelom Nokii zakończyły się spektakularnymi sukcesami. Były to raczej marketingowe ciekawostki, często wybrakowane pod względem funkcjonalności. Pozostaje żywić nadzieję, że kolejna próba będzie inna i Nokia 3210 otrzyma godnego następcę. Premiera za nieco ponad półtora miesiąca.