Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowe dokumenty w aplikacji mObywatel. Skorzystają setki tysięcy Polaków
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 22.03.2024 21:45

Nowe dokumenty w aplikacji mObywatel. Skorzystają setki tysięcy Polaków

mObywatel
Fot. materiały własne

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło dodanie dwóch nowych dokumentów do aplikacji mObywatel. To tylko początek, ponieważ resort planuje rozszerzenie funkcjonalności aplikacji o kolejne usługi, w tym możliwość cyfrowego zgłaszania stłuczek drogowych oraz wsparcie psychologiczne dla młodzieży i osób dorosłych w kryzysie psychicznym.

Nowe dokumenty dla pielęgniarek i położnych

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło do aplikacji mObywatel nowe dokumenty, które umożliwią pielęgniarkom i położnym potwierdzenie swoich uprawnień zawodowych w sposób elektroniczny. Dzięki temu ponad 360 tysięcy osób będzie mogło skorzystać z tych dokumentów za pomocą swojego telefonu, co znacznie ułatwi proces administracyjny.

USA wytoczyły proces Apple. Bezprecedensowa skala nadużyć Dobre i tanie ładowarki w IKEA. Obsługują standardy szybkiego ładowania

Rozwój aplikacji mObywatel

Oprócz dokumentów dla pielęgniarek i położnych, aplikacja mObywatel będzie rozwijana o kolejne usługi. Resort cyfryzacji planuje wprowadzenie funkcji umożliwiającej cyfrowe zgłaszanie stłuczek drogowych, co znacznie ułatwi wymianę danych między uczestnikami zdarzenia i ubezpieczycielami. Dodatkowo, wkrótce w aplikacji pojawią się również informacje o wsparciu psychologicznym dla młodzieży i osób dorosłych w kryzysie psychicznym.

ZOBACZ TAKŻE: Robisz przelew? Uważaj, co wpisujesz w jego tytule

Kolejne kroki Ministerstwa Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada kontynuację rozwoju aplikacji mObywatel poprzez dodawanie kolejnych przydatnych dokumentów i usług. Wkrótce użytkownicy będą mogli skorzystać z nowych dokumentów, takich jak legitymacja radcy prawnego czy legitymacja aplikanta radcowskiego. Ponadto resort pracuje nad umieszczeniem w aplikacji innych dokumentów, takich jak legitymacja honorowego krwiodawcy, co jeszcze bardziej zwiększy użyteczność i wszechstronność tej cyfrowej platformy.