Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowe wieści o kolejnej grze z serii „Wiedźmin” – twórcy zapowiadają niespotykaną dotąd skalę
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 29.11.2023 17:01

Nowe wieści o kolejnej grze z serii „Wiedźmin” – twórcy zapowiadają niespotykaną dotąd skalę

wiedźmin 3
Fot. CD Projekt RED

Przy okazji ogłoszenia wyników finansowych CD Projekt RED poinformował o postępach w pracach nad kolejnymi produkcjami. Po sukcesie dużej aktualizacji i dodatku do Cyberpunka siły producenta miały zostać przekierowane na pracę nad projektem, do którego przylgnęła już łatka „Wiedźmin 4”.

CDPR stawia na Project Polaris

CD Projekt RED nie słynie z krótkiego procesu produkcji gier, co niestety nie zawsze skutkuje ich dopracowaniem. Od pierwszej zapowiedzi Cyberpunka 2077 do jego premiery minęło osiem lat, a od premiery do doprowadzenia gry do satysfakcjonującego większość graczy stanu w aktualizacji 2.0 kolejne trzy.

Trudno się zatem dziwić, że pierwsze wzmianki o kolejnej grze osadzonej w wiedźmińskim uniwersum, owszem, wzbudziły bardzo duże zainteresowanie, jednak już w momencie ich publikacji wiadomo było, że na premierę będziemy musieli jeszcze długo, bardzo długo poczekać. Zwłaszcza że równolegle CDPR jest zaangażowany m.in. w takie przedsięwzięcia jak remake pierwszej odsłony Wiedźmina.

CD Projekt w wielkich tarapatach. Atak przypuścili hakerzy

Kolejne gry CD Projekt Red

Siłą rzeczy każda kolejna wzmianka o następnych projektach redów budzi zainteresowanie graczy oraz reakcję na giełdzie. Nie inaczej jest w przypadku najświeższych wieści na temat prac nad Wiedźminem 4 (to nazwa stosowana głównie przez fanów) czy też Projektem Polaris, jak grę nazywa się wewnętrznie w CDPR.

Po konferencji wiemy już, że po zakończeniu prac nad dodatkiem Phantom Liberty do Cyberpunka oraz wersji Ultimate pracownicy studia zostaną przekierowani do działu zajmującego się projektem Polaris. Z wcześniejszych informacji wiedzieliśmy, że w lipcu nad Wiedźminem 4 pracowało 220 osób. Po transferze liczba ta wzrosła do niecałych 330, co stanowi niecałe 50% wszystkich developerów.

Należy pamiętać, że choć nacisk został w tej chwili położony na kolejną grę z serii Wiedźmin, to równolegle maja trwać nad innymi przedsięwzięciami, m.in. . Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowe tempo prac, trudno się spodziewać tych projektów w najbliższych latach.

Czego oczekiwać po Wiedźminie 4?

Przy okazji ogłoszenia wyników i finansowych przedstawiciele podzielili się też ogólnikami co do kierunku, w którym ma zmierzać rozwój kolejnej gry. Według zapewnień twórców zarówno priorytetowy Wiedźmin 4, jak i inne projekty mają być „czymś, czego nigdy nie robiliśmy na taką skalę, historycznie”. Pozostaje żywić nadzieję, że w parze z rozmachem tym razem pójdzie jakość.