Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowy sposób na oglądanie telewizji. TVP w nowym miejscu w internecie
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 18.06.2024 15:37

Nowy sposób na oglądanie telewizji. TVP w nowym miejscu w internecie

tvp
Fot. Pixabay/Alehandra13

Discovery Warner Bros. po premierze MAX nie porzuca przebudowy swoich usług streamingowych. Już wkrótce duże zmiany pojawią się w popularnym serwisie player.pl. Dzięki nim w usłudze będzie można oglądać m.in. stacje Telewizji Polskiej.

Nowe kanały telewizyjne w Playerze

Presserwis poinformował, że w ofercie player.pl pojawi się możliwość oglądania na żywo stacji Telewizji Polskiej. Będą to TVP1, TVP2, TVP3. Nie jest to jednak skutek umowy bilateralnej z publicznym nadawcą, lecz wdrożenia zasady must carry/must offer.

Oznacza to, że nadawcy, także ci, którzy są jednocześnie administratorami platform internetowych, są zobowiązani do dostarczania drogą cyfrowych tych samych stacji telewizyjnych, które niegdyś dostępne były w telewizji analogowej.

Disney+ wprowadza duże zmiany. Użytkownicy nie będą zachwyceni

TVP i Polsat w Playerze do końca wakacji

Dzięki must carry/must offer w player.pl, oprócz wybranych stacji Telewizji Polskiej, w usłudze pojawią się także kanały telewizji komercyjnych. Są to Polsat, Puls i TV4. Oczywiście już wcześniej w usłudze dostępny był TVN.

Zobacz: Jak oglądać Euro 2024 w internecie? Transmisje są nie tylko w telewizji

Zmian możemy spodziewać się w ciągu kilku tygodni. Szacuje się, że nowy sposób na oglądanie stacji TVP będzie dostępny jeszcze przed końcem wakacji. Warto pamiętać, że w tym roku w usłudze Player.pl wprowadzono zmiany, dzięki którym część materiałów dostępna jest w nowym, darmowym abonamencie. 

MAX na dobre zastąpiło HBO MAX

Najpewniej także stacje Telewizji Polskiej i Polsatu będzie można oglądać w darmowym wariancie subskrypcji. Informacja o planach rychłego rozszerzenia listy kanałów dostępnych w player.pl przychodzi kilka dni po uruchomieniu usługi MAX, która zastąpiła HBO MAX. Od dziś w MAX można oglądać nowy sezon superprodukcji “Ród smoka”.