Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Jak oglądać Euro 2024 w internecie? Transmisje są nie tylko w telewizji
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 15.06.2024 16:06

Jak oglądać Euro 2024 w internecie? Transmisje są nie tylko w telewizji

euro 2024
Fot. materiały prasowe UEFA

W Niemczech rozpoczęły się kolejne mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Transmisje meczów można obejrzeć w kanałach Telewizji Polskiej, jednak nie trzeba mieć do tego dostępu do telewizora czy telewizji. Rozgrywki można śledzić na żywo także na smartfonach, tabletach i komputerach.

Euro 2024 na stronach TVP Sport

UEFA nie prowadzi oficjalnych transmisji w internecie. Zamiast tego na stronach organizacji znajdziemy linki do transmisji organizowanych przez stacje telewizyjne, które wykupiły licencję. W Polsce prawa do transmisji ma TVP, a mecze w telewizji oglądać można na kanałach TVP1 i TVP2 i TVP Sport.

Na dowolnym urządzeniu rozgrywki można śledzić na stronie internetowej. Jest ona dostępna pod adresem sport.tvp.pl. Transmisje są dostępne bezpłatnie, przed załadowanie streamu trzeba jednak obejrzeć reklamy.

Kto wygra Euro 2024? Sztuczna inteligencja już wyłoniła mistrza

Transmisje w aplikacjach mobilnych

Transmisje na sport.tvp.pl można także oglądać na urządzeniach mobilnych - smartfonach i tabletach. Wygodniejszym rozwiązaniem może się jednak okazać korzystanie z oficjalnej aplikacji mobilnej TVP Sport. Znajdziemy ją zarówno w sklepie z aplikacjami na Androida, jak i iOS-a.

W aplikacji znajdziemy nie tylko streamy transmisji meczów Euro 2024, ale też wiele informacji o rozgrywkach oraz najświeższe wiadomości z Niemiec. Aplikacja, podobnie jak serwis internetowy TVP Sport, dostępna jest bezpłatnie.

Transmisja hawk-eye

Nowinką podczas tegorocznych mistrzostw jest tzw. transmisja hawk-eye. Dzięki cyfryzacji przebiegu meczów możliwe jest dostarczanie podczas transmisji wielu dodatkowych informacji, które nakładane są bezpośrednio na obraz. Wyświetlane są m.in. nazwiska piłkarzy, co przypomina nieco widok znany z piłkarskich gier komputerowych. Transmisje hawk-eye są dostępne wyłącznie na oficjalnym kanale TVP Sport na YouTube.