Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Orlen rezygnuje ze swojej aplikacji. Użytkownicy muszą przenieść się na inną
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 11.12.2023 20:52

Orlen rezygnuje ze swojej aplikacji. Użytkownicy muszą przenieść się na inną

orlen
Fot. Orlen

Nadchodzą zmiany dla tankujących na stacjach Orlen. Jedna z rozwijanych przez koncern aplikacji wkrótce zostanie całkowicie wyłączona, a jej funkcje zostaną przeniesione do innego programu. Oto, co warto wiedzieć w tej sprawie.

Koniec Orlen Pay

Orlen Pay było stosunkowo niewielką aplikacją, której najważniejszą funkcją była możliwość opłacenia tankowania bez konieczności wizyty w kasie i ewentualnego oczekiwania w kolejce. Dostępne były tam też kupony obniżające ceny produktów dostępnych na stacji. Od wielu miesięcy program nie był aktualizowany i dziś wiemy już, że Orlen Pay zostanie całkowicie wyłączone.

Użytkownicy Orlen Pay po uruchomieniu aplikacji mogą zobaczyć informację, że wkrótce aplikacja zostanie całkowicie wyłączona. Już teraz nie ma możliwości pobrania jej ze sklepów z aplikacjami. Nie jest jeszcze znana dokładna data, kiedy aplikacja przestanie spełniać swoje funkcje.

Zapadła decyzja w sprawie małych reaktorów modułowych. ABW wydało negatywną opinię

Konieczna migracja na Orlen Vitay

Nie oznacza to jednak, że tankujący na Orlenie utracą możliwość płacenia za paliwo za pomocą aplikacji. Wszystkie funkcje dostępne dotychczas w Orlen Pay zostaną przeniesione do Orlen Vitay. Koncern zdecydował się po prostu na ujednolicenie kanałów dostępu i postawił na ten program, który ma większa funkcjonalność.

Oprócz płacenia za pomocą systemu płatniczego w telefonie i kuponów w Orlen Vitay znajdziemy też m.in. funkcje pozwalającą na odnalezienie najbliższej stacji Orlen, bardziej rozbudowany moduł dotyczący zbierania punktów w programie lojalnościowym czy cyfrowy ekwiwalent karty Vitay bazujący na kodzie QR.

Jak migrować do Orlen Vitay?

Dzięki Orlen Vitay nie ma mowy o tym, aby użytkownicy aplikacji, która wkrótce zostanie całkowicie wyłączona, poczuli się zostawieni samym sobie. Zwłaszcza że bardzo uproszczony jest proces migracji do Vitay. Wystarczy pobrać program z Google Play lub App Store i zainstalować go na smartfonie. Do zalogowania wykorzystywane są te same dane, co w Orlen Pay.