Orlen

laboratorium
06.03.2024 19:04 Wodór w motoryzacji. Orlenu jako trzeci na świecie otrzymał akredytację

Coraz częściej twierdzi się, że przyszłością motoryzacji nie są napędy elektryczne, lecz wodorowe. Wykorzystanie tego pierwiastka ma eliminować problemy, z jakimi będziemy się musieli mierzyć w związku z popularyzacją samochodów elektrycznych. Orlen właśnie otrzymał akredytację, która pozwoli wykorzystać wodór w branży automotive.

stacja orlen
08.02.2024 14:42 Awaria na terminalu Orlenu. Setki litrów ropy trafiły do Bałtyku

W należącym do Orlenu Litwa terminalu paliwowym w litewskiej Butyndze doszło do groźnego incydentu. W rezultacie awarii do Bałtyku wyciekły setki litrów ropy naftowej. Spółka sama poinformowała o incydencie odpowiednie służby, które podjęły działania.

poczta
11.01.2024 14:59 Jest plan ratunkowy dla Poczty Polskiej. W grze Orlen

Nie trzeba być branżowym ekspertem, by zdawać sobie sprawę, że Poczta Polska – zwłaszcza na tle prężnie rozwijających się firm kurierskich – nie jest w najlepszej kondycji. Nie chodzi jedynie o wyniki finansowe, ale też o jakość świadczenia usług. Taki stan rzeczy miał być impulsem do przygotowania planu ratunkowego.

orlen
11.12.2023 20:52 Orlen rezygnuje ze swojej aplikacji. Użytkownicy muszą przenieść się na inną

Nadchodzą zmiany dla tankujących na stacjach Orlen. Jedna z rozwijanych przez koncern aplikacji wkrótce zostanie całkowicie wyłączona, a jej funkcje zostaną przeniesione do innego programu. Oto, co warto wiedzieć w tej sprawie.

elektrownia jądrowa
07.12.2023 12:33 Zapadła decyzja w sprawie małych reaktorów modułowych. ABW wydało negatywną opinię

Małe reaktory modułowe miały być dla Polski nadzieją na sprawną transformację energetyczną. Po ostatnich perturbacjach w działalności firmy NuScale, czyli amerykańskich partnerów KGHM-u, pojawiły się kolejne problemy, tym razem dotyczące Orlenu. Ministerstwo Klimatu i Środowiska wydało już decyzję w sprawie przyszłości SMR w Polsce.

stacja paliw
26.10.2023 10:30 Orlen testuje nową usługę. Ten pomysł może okazać się prawdziwym hitem

Orlen kojarzy się ostatnimi czasy głównie z różnego rodzaju doniesieniami medialnymi powiązanymi z Danielem Obajtkiem, ale też z gigantycznymi inwestycjami, oraz z różnymi usługami. Przede wszystkim ze stacjami paliw i z automatami umożliwiającymi wysyłkę i odbiór paczek. Teraz do tej puli doszedł kolejny pomysł Grupy Orlen. I może okazać się hitem.

Daniel Obajtek
21.10.2023 21:16 Wielomilionowa inwestycja Orlenu. Daniel Obajtek pęka z dumy

Fundusz kapitałowy z Grupy Orlen ponownie zdecydował się zainwestować w nowe technologie. Tym razem chodzi o ulokowanie pieniędzy w polskim startupie, który specjalizuje się w kilku koncepcjach z branży tech. Łącznie Orlen ulokował już setki milionów w spółki technologiczne.

pieniądze
06.10.2023 12:12 To zawód przyszłości, zarobki lepsze niż w IT. W Polsce pojawi się kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy

W najbliższym czasie mają w Polsce ruszyć inwestycje, które tylko na początku rozwoju zaoferują pracę ponad 30 tysiącom osób. Z czasem liczba etatów ma się zwiększyć do ok. 70 tysięcy. Wielu zatrudnionych będzie mogło liczyć na zarobki wyższe niż w branży IT.

tankowanie stacja paliw orlen
30.09.2023 15:41 Stacje paliw Orlen z awariami. Kryzys paliwowy czy usterka? Jest stanowisko koncernu

Z różnych części kraju napływają informacje o fali awarii dystrybutorów na stacjach Orlenu. Kierowcy, politycy i samorządowcy biją na alarm. Padły sugestie, że wcale nie chodzi o problemy z urządzeniami. Problem ma leżeć głębiej. Znamy stanowisko giganta paliwowego.

orlen
29.09.2023 16:40 Orlen nabył niezwykły pojazd szynowy Pesa Bydgoszcz. Koncern inwestuje w technologie wodorowe

Orlen nabył pierwszy w Polsce pojazd szynowy, który wykorzystuje napęd wodorowy. W sieci pojawił się film z przejazdu wyjątkowego obiektu. Koncern podał, że do 2030 roku przeznaczy niemal 8 miliardów złotych na inwestycje w technologie wodorowe.