Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Płatny Facebook i Instagram już w Polsce. Cena powala
Paula Drechsler
Paula Drechsler 06.07.2023 15:43

Płatny Facebook i Instagram już w Polsce. Cena powala

facebook
domena publiczna

Dostęp do płatnej wersji Facebooka i Instagrama w Polsce jest częścią globalnego wdrażania usługi. Co obejmuje subskrypcja i jaka jest jej cena?

Testy płatnej wersji mediów społecznościowych

Mark Zuckerberg już w lutym br. zapowiadał wprowadzenie płatnej wersji Facebooka i Instagrama. Po kilkumiesięcznych testach tej opcji zebrano wnioski i wynika z nich, że Meta Verified spotkało się z pozytywnym przyjęciem odbiorców.

Ze względu na dobre opinie o usłudze, wchodzi ona w życie globalnie, a więc trafia także do Polski. Meta Verified jest dostępna do kupienia na platformach Instagram i Facebook. Co dokładnie oferuje płatna wersja platform Mety?

Będą wyższe rachunki za internet? Unia Europejska planuje nową opłatę

Oferta Meta Verified

Bonusy, jakie otrzymuje użytkownik, który zdecyduje się skorzystać z Meta Verified opierają się według firmy na „ugruntowaniu pozycji i budowaniu społeczności”. Za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można otrzymać m.in. znaczek weryfikacji na profilu.

Po wybraniu opcji umożliwiającej dołączenie do listy osób, które zostaną objęte Meta Verified, wyświetla się rozpiska, jakie dokładnie płyną z tego korzyści. Chodzi o ulepszoną weryfikację, profilaktyczną ochronę przeciw podszywaniu się, bezpośrednią pomoc techniczną od realnej osoby, zwiększenie zasięgów, wyrażanie siebie specjalnymi naklejkami. 

Wysoka cena za znaczek przy nicku

Czy to wystarczający pakiet za comiesięczne opłaty w wysokości 65 zł? W dodatku przy zakupie przez aplikację na Androidzie lub iOSie sklepy doliczają prowizję i koszt wzrasta do 80 zł. Jak spekulują media, wątpliwe jest, aby Meta poprzestała na wypisanych na ten moment korzyściach, bo cena za tak drobne ulepszenia zwala z nóg.

Najprawdopodobniej z czasem bonusy dla subskrybentów będą się zwiększać. Według Telepolis Meta będzie rozwijać płatną usługę na podstawie sugestii społeczności. Komputer Świat sugeruje natomiast, że być może Facebook będzie rozszerzał możliwości użytkownikom z Meta Verified przy jednoczesnym stopniowym ograniczaniu darmowej wersji platformy. Jak będzie to dokładnie wyglądało, pokaże czas, a póki co usługa stopniowo będzie udostępniana kolejnym polskim użytkownikom.