Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Prezenty na ostatnią chwilę. Z Allegro będzie można zamówić nawet w piątek
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 21.12.2023 11:43

Prezenty na ostatnią chwilę. Z Allegro będzie można zamówić nawet w piątek

paczkomat
Fot. InPost

Dobre wieści dla tych, którzy nie śpieszyli się z kupnem świątecznych prezentów. Choć wigilia już za 5 dni, to kolejne firmy deklarują, że jest jeszcze czas na zamówienie podarunków przez internet.

Z Allegro zamówimy nawet w piątek

Zamawianie prezentów w sklepach e-commerce’owych w normalnym trybie może być już w tej chwili ryzykowne. Poczta czy część firm kurierskich może być przeciążona, co w wielu przypadkach może przyczynić się do tego, że prezenty dotrą po świętach

Rzecznik Allegro poinformował jednak, że spółka ogłosiła współpracę z InPost, dzięki której produkty zamówione w piątek 22 grudnia zostaną dostarczone już na drugi dzień, w sobotę, czyli dzień przed wigilią. To oznacza, że najbardziej niezdecydowani mają jeszcze dwa dni.

Gwarancja InPost

Warto przypomnieć, że oddzielnie swoje gwarancje oferuje sam InPost. Firma potwierdziła już, że przed świętami uda się dostarczyć wszystkie paczki, które zostaną odebrane od nadawców w czwartek 21 grudnia.

Należy jednak uwzględnić strefy odbioru paczek. Na przykład w jednej strefie kurierzy odbiorą czwartkowe paczki po raz ostatni o 16:00, lecz w drugiej już o 13:00. W rezultacie druga paczka nie zostanie objęta gwarancją dostawy. Szczegóły można sprawdzić w jednej z poprzednich publikacji.

Pozostałe firmy kurierskie

O świątecznym harmonogramie dostarczeni i nadań poinformował już DPD – tam prezenty nadane w piątek zostaną dostarczone dopiero po Świętach, chyba że skorzysta się z usługi dostawy w sobotę – wówczas można liczyć na obiór w wigilię.

Zobacz też: Zmiany w popularnych bankomatach. Naciśniesz jeden przycisk i będziesz musiał płacić

Podobnie działać będzie UPS – dostawa w sobotę może sprawić, że trafia one do odbiorców w wigilię, jednak nie jest to gwarantowane. DHL także będzie dostarczał Wigilię, jednak zastrzegają, że nie będzie odbierał zleceń sobotnich.