Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Revolut z nowością dla Polaków: w aplikacji można kupić obligacje skarbowe
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 18.06.2024 19:14

Revolut z nowością dla Polaków: w aplikacji można kupić obligacje skarbowe

Revolut
Fot. materiały prasowe Revolut

Aplikacja Revolut w najnowszej wersji zaoferowała nowe funkcje modułu inwestycyjnego. Oprócz akcji spółek giełdowych oraz kryptowalut w aplikacji znajdziemy także możliwość zakupu obligacji skarbowych. Także tych emitowanych przez polskie władze.

Nowości w Revolut

Revolut zdobył popularność przede wszystkim możliwością łatwego przewalutowania środków zgromadzonych w aplikacji. W połączeniu z łatwością uzyskania dostępu do fizycznych i wirtualnych kart Revolut stał się pozycją obowiązkową w podróży, ale też świetnie sprawdza się np. podczas płacenia w internecie za sprawą kart jednorazowych.

Ambicje twórców Revoluta są jednak znacznie większe i obsługa transakcji to zaledwie jeden z modułów. Oprócz niego dostępne są m.in. kredyty, ale tez produkty inwestycyjne. To właśnie ten obszar właśnie został znacząco rozwinięty.

eSIM w Revolut. Wirtualna karta z paczką danych w sam raz na wakacje

Obligacje skarbowe w module inwestycyjnym

Do Revoluta trafiły obligacje skarbowe. Podobnie jak w przypadku akcji spółek giełdowych Revolut występował w roli globalnego brokera, co umożliwia np. kupno akcji spółek notowanych na Wall Street, tak i w zakresie kupna obligacji nie ma ograniczeń terytorialnych. Możemy kupić m.in. te emitowane przez rząd USA czy różnorakie obligacje europejskie.

Zobacz: Poważny problem z BLIK-iem. Przelewy trafiają do złych adresatów

Dostępne są także polskie obligacje skarbowe emitowane przez ministra finansów. W przypadku każdej oferty podejrzeć można prognozowaną stopę zwrotu, wartości historyczne, dane o kapitalizacji oraz inne statystyki. 

Jak kupić obligacje w Revolut?

Aby zakupić dodane właśnie do Revoluta obligacje skarbowe, należy przejść na dolnym pasku nawigacyjnym do menu Inwestycje. Następnie przełączamy się na tryb Odkryj. Tam obligacjom została poświęcona cała nowa, osobna kategoria i to z jej poziomu można rozpocząć zakupy.