Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Rewolucja w przychodniach. Zacznie się już 1 czerwca
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 19.04.2024 17:50

Rewolucja w przychodniach. Zacznie się już 1 czerwca

przychodnia
Fot. Wojciech Olkusnik/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Polska dokonuje przełomowego kroku w obszarze opieki zdrowotnej, wprowadzając centralną platformę e-rejestracji dla pacjentów. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło uruchomienie systemu, który ma skrócić czas oczekiwania na wizyty i zwiększyć dostępność do specjalistów. Pierwsza fala zmian obejmie kilka specjalizacji, a szczegóły mają być ujawnione w najbliższych tygodniach.

Nowa era rejestracji medycznej

Od 1 czerwca pacjenci w Polsce będą mieć możliwość rezerwacji i odwoływania wizyt u lekarzy za pośrednictwem centralnej platformy e-rejestracji. System ma przynieść ulgę wielu osobom, eliminując konieczność telefonicznej lub osobistej rejestracji w przychodniach. Pierwszym krokiem w procesie jest uruchomienie elektronicznej rejestracji dla kilku specjalizacji, a dalsze rozszerzenie planowane jest na przyszłość.
 

Ważny komunikat dla nauczycieli, wielkie zmiany. Jest nowy wzór legitymacji

Cele i korzyści systemu

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że celem e-rejestracji jest skrócenie czasu oczekiwania na wizytę oraz zwiększenie dostępności do opieki zdrowotnej dla wszystkich pacjentów. Dzięki centralnej platformie pacjenci będą mogli szybciej uzyskać termin wizyty u wybranego specjalisty, a także elastyczniej zarządzać swoimi terminami poprzez prostą rezerwację i odwoływanie wizyt online.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy darmowy kanał w polskiej telewizji. Tak można go oglądać

Proces wdrażania i perspektywy

Proces wprowadzania e-rejestracji będzie stopniowy, zaczynając od kilku wybranych specjalizacji. Ministerstwo Zdrowia zapowiada dalsze rozwijanie systemu oraz współpracę z ekspertami, aby zapewnić jego skuteczność i sprawność działania. Szczegółowe informacje dotyczące specjalizacji objętych pierwszą falą e-rejestracji zostaną udostępnione w najbliższych tygodniach. 

Wprowadzenie tej metody rejestracji do lekarzy to krok w kierunku modernizacji i usprawnienia systemu opieki zdrowotnej w Polsce, który ma przynieść realne korzyści dla wszystkich pacjentów.