Tech.BiznesINFO.pl > Innowacje

Innowacje

smartfon z kartą kredytową
11.04.2024 10:42 Pierwszy bank w Polsce z taką funkcją. "Całkowicie zmienia sposób korzystania"

Nest Bank zaskakuje klientów wprowadzeniem nowej funkcji do swojej aplikacji mobilnej - N!Asystenta, wirtualnego asystenta zasilanego przez sztuczną inteligencję. Ta innowacyjna platforma ma za zadanie ułatwić interakcje z bankiem, umożliwiając prowadzenie rozmów na temat finansów w sposób naturalny oraz wykonywanie inteligentnych analiz wydatków.

smartfon messenger
10.04.2024 10:43 Nowe funkcje Messengera zapowiadają rewolucję. Użytkownicy będą zaskoczeni

Meta, właściciel Messenger, ogłosił nadchodzące zmiany w swoim flagowym komunikatorze, obiecując użytkownikom doświadczenie nie do poznania. Nowe funkcje, takie jak wysyłanie zdjęć HD, tworzenie wspólnych albumów czy zwiększony limit dla plików, mają przekształcić Messenger w jeszcze bardziej wszechstronne narzędzie do komunikacji online.

Lodówkomat
09.04.2024 14:55 InPost podjął ważną decyzję. Chodzi o lodówkomaty

InPost, lider w dziedzinie usług logistycznych w Polsce, wzmacnia swoją obecność na rynku poprzez rozwój sieci lodówkomatów. Po długim okresie stagnacji firma powraca do inwestycji w te innowacyjne urządzenia, które oferują nowe możliwości przechowywania i dostarczania produktów spożywczych.

RCB
06.04.2024 10:19 Alert RCB przejdzie duże zmiany. Polacy będą dostawać więcej powiadomień

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) szykuje się do wprowadzenia istotnych zmian w systemie ostrzegania mieszkańców o zagrożeniach meteorologicznych. Według doniesień Polacy mogą spodziewać się otrzymywania znacznie większej liczby SMS-ów z alertami RCB, co stanowi reakcję na niedawne tragiczne wydarzenia związane z warunkami atmosferycznymi.

zakupy w sklepie Biedronka
15.03.2024 20:40 Rewolucja w Biedronce. Wejdziesz do sklepu i mocno się zdziwisz

Biedronka szykuje się do wprowadzenia rewolucyjnej zmiany, która sprawi, że zakupy w ich sklepach staną się bardziej interaktywne i korzystne dla klientów. Wkrótce pojawią się nowe kody kreskowe 2D, umożliwiające posiadaczom smartfonów uzyskanie dodatkowych informacji o produktach, co zrewolucjonizuje sposób, w jaki dokonujemy codziennych zakupów.

Sklep Żabka
13.03.2024 18:55 Tajemnicza inicjatywa Żabki. W planach nowa usługa dla klientów

Odważna inicjatywa ogłoszona przez Przemysława Tomaszewskiego, dyrektora ds. sprzedaży i rozwoju usług w Żabce, obiecuje zmianę w sposobie, w jaki konsumenci będą radzić sobie z problemami swoich smartfonów. To nie tylko krok w kierunku zaskakiwania klientów, lecz także inicjatywa mająca na celu troskę o środowisko poprzez ograniczenie ilości elektronicznych odpadów.

smartfon z aplikacją Instagram
27.02.2024 16:54 Instagram szykuje prawdziwą rewolucję. Nowa funkcja zaskoczy wielu

Instagram, jedna z największych platform społecznościowych na świecie, szykuje się do wprowadzenia tajemniczej innowacji, która ma potencjał rewolucji w interakcjach między użytkownikami. Ostatnie doniesienia sugerują, że Instagram pracuje nad nową funkcją, która może zmienić sposób, w jaki dzielimy się swoim życiem online.

telewizor w salonie
21.02.2024 13:57 Zaskakujące wieści ws. abonamentu RTV. Dane obiegły całą Polskę

Abonament RTV w Polsce budzi nieustanne kontrowersje, zwłaszcza teraz, gdy liczba egzekucji opłat drastycznie spada. Ostatnie dane Ministerstwa Finansów ujawniają znaczący spadek wyegzekwowanych należności, podczas gdy propozycje zmian w systemie finansowania mediów publicznych stają się coraz bardziej naglące. Czy obywatelom grożą realne konsekwencje za unikanie płacenia abonamentu?

flagi państw świata
27.01.2024 12:50 Słuchawki tłumaczące inne języki na bieżąco. Ten gadżet zmieni wszystko

Polska firma Vasco Electronics z Krakowa wprowadza na rynek rewolucyjny wynalazek, który umożliwi nam rozmowę w innym języku bez konieczności uczenia się go. W dzisiejszym świecie, gdzie globalna komunikacja staje się coraz bardziej niezbędna, innowacje technologiczne odgrywają kluczową rolę w ułatwianiu porozumiewania się między ludźmi posługującymi się różnymi językami. To urządzenie ma możliwość przełamania bariery językowej na zawsze.

rozmowa
25.01.2024 16:55 Już nikt cię nie podsłucha. Na ten produkt czekało wiele osób

Czy znasz to uczucie, gdy rozmawiasz przez telefon w miejscu publicznym, ale czujesz, że każde słowo jest podsłuchiwane? Skyted przychodzi z ratunkiem, obiecując pełną prywatność w każdej sytuacji.

Butelka, woda mineralna
16.01.2024 13:57 Pijesz wodę z plastikowych butelek? Uważaj, naukowcy zwracają uwagę na jedną rzecz

Tworzywa sztuczne to jeden z najbardziej rozpowszechnionych odpadów, które zanieczyszczają naszą planetę. Wykryto ich obecność w powietrzu, a także w systemach wodnych i łańcuchach pokarmowych. Ostatnie badania wykazują, że tworzywa sztuczne są również obecne w butelkowanej wodzie - w bardzo dużej ilości.

Traffic light, Sygnał, Ruch drogowy.
14.01.2024 15:50 Będzie czwarte światło w sygnalizacji drogowej? Niebywałe doniesienia obiegły media

Czerwony, żółty i zielony - z takich kolorów składa się obecnie sygnalizacja świetlna. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych twierdzą, że w przypadku rozwoju pojazdów autonomicznych konieczne jest wprowadzenie zmian w obecnym systemem sygnalizacji. Rozwiązaniem ma być czwarte, białe światło do standardowych sygnalizatorów.

telefon
13.01.2024 13:32 Ta bateria wytrzyma nawet 50 lat bez ładowania. Tradycyjne ładowarki już nie będą potrzebne?

50 lat. Tyle mógłby wytrzymać telefon z filmów science fiction. Za sprawą chińskiej firmy Betavolt Technology to jednak całkiem realna perspektywa. Rozwiązaniem ma być bezpieczna bateria atomowa.

Myśliwiec, Strumień, Samolot.
11.01.2024 18:36 Nowy wybuchowy sprzęt rozpoznawczy. Otrzyma go ogromne państwo

Rosja niedługo wzbogaci się o nowy wybuchowy sprzęt rozpoznawczy. Do państwa powędruje nowy dron szturmowy irańskiej produkcji Shaheed-107. Co o nim wiemy?

fotoradary
06.01.2024 11:34 Nowoczesne fotoradary już w Polsce, znamy lokalizację. Kierowcy muszą uważać

To nie jest dobra wiadomość dla entuzjastów zbyt szybkiej jazdy. Na ulicach polskich miast pojawiają się nowe fotoradary. Spotkanie miłośnika przekraczania limitu prędkości z takim urządzeniem z pewnością nie będzie należało do najprzyjemniejszych i - co najważniejsze - będzie go słono kosztować.

gra komputerowa, zdjęcie ilustracyjne
02.01.2024 13:47 Joy-Cony na Xboxa? To możliwe!

Niemal wszyscy miłośnicy konsoli Nintendo Switch są za pan brat z kultowymi joy-conami. Kolorowe kontrolery, które podbiły serca wielu gamerów, nierzadko jednak sprawiały problemy techniczne. Wielu miłośników Big N zaczęło zatem przerzucać się na tradycyjne pady. Wiele wskazuje na to, że boom na te małe, nietuzinkowe akcesoria powróci - i to za sprawą Microsoftu! 

fabryka
18.12.2023 22:47 Gigantyczna, jedyna taka fabryka w Polsce. Setki nowych miejsc pracy

Mercedes-Benz inwestuje w kolejną fabrykę w Polsce. Obok już istniejących zakładów zlokalizowanych w Jaworze na Dolnym Śląsku powstanie kolejny. Gigantyczna inwestycja wiąże się z powstaniem setek nowych miejsc pracy.

rower
02.11.2023 22:39 Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Niedługo startuje metrorower, dostępny również bezpłatnie

Już niedługo ruszy największy w Polsce i trzeci w Europie system rowerów publicznych wyjątkowego rodzaju. Łącznie zostanie uruchomionych ponad 900 stacji dla tych sprzętów. Będzie można korzystać również bezpłatnie.

stacja
30.10.2023 19:43 Pierwsza stacja wodorowa na Śląsku właśnie ruszyła. To drugi taki obiekt w Polsce

W Rybniku powstała nowoczesna inwestycja, a mianowicie stacja tankowania wodorem. Można tu zatankować zarówno autobusy, jak i samochody. To pierwsza taka stacja na Śląsku i druga w Polsce. Inwestycja ma być rozwijana o kolejne punkty.

Daniel Obajtek
21.10.2023 21:16 Wielomilionowa inwestycja Orlenu. Daniel Obajtek pęka z dumy

Fundusz kapitałowy z Grupy Orlen ponownie zdecydował się zainwestować w nowe technologie. Tym razem chodzi o ulokowanie pieniędzy w polskim startupie, który specjalizuje się w kilku koncepcjach z branży tech. Łącznie Orlen ulokował już setki milionów w spółki technologiczne.

Elon Musk
21.10.2023 15:34 Elon Musk z kłopotami, chodzi o premierę Cybertrucka. "Kopiemy własny grób"

Mnóstwo osób wyczekuje premiery długo zapowiadanego projektu Tesli. Musk jednak studzi emocje odbiorców. Choć pierwsze egzemplarze mają trafić do nabywców już niedługo, miliarder przestrzega przed pewnymi problemami.

Jiuzhang 2.0
14.10.2023 18:39 Chińczycy opracowali rewolucyjny komputer. Jest aż 10 kwadrylionów razy szybszy niż najpotężniejszy obecnie superkomputer na świecie

Chińscy naukowcy zaprezentowali nowy prototyp komputera kwantowego o nazwie “Jiuzhang 3.0”. Jest w stanie wykryć aż 255 fotonów, ustanawiając nowy rekord prędkości  tego rodzaju kwantowych obliczeń. 

Alfred Nobel i jego testament
10.10.2023 14:37 Myśleli, że nie żyje, w nekrologu nazwali go "kupcem śmierci". Oddał majątek, by zapamiętano go inaczej

Jak to jest przeczytać własny nekrolog? Sporo z nas odpowie zapewne, że dziwnie, niezbyt przyjemnie lub nawet przerażająco. Raczej niewiele osób chciałoby czegoś podobnego doświadczyć. Szczególnie w przypadku, gdy dochodzi do tego niezbyt przychylna notatka o rzekomo zmarłej osobie. Takie przeżycie zapewne jest w stanie wywrócić dotychczasowe spojrzenie na swoje poczynania do góry nogami. Jakie mogą być tego efekty?

orlen
29.09.2023 16:40 Orlen nabył niezwykły pojazd szynowy Pesa Bydgoszcz. Koncern inwestuje w technologie wodorowe

Orlen nabył pierwszy w Polsce pojazd szynowy, który wykorzystuje napęd wodorowy. W sieci pojawił się film z przejazdu wyjątkowego obiektu. Koncern podał, że do 2030 roku przeznaczy niemal 8 miliardów złotych na inwestycje w technologie wodorowe.

Sam Altman, szef OpenAI fot. Steve Jennings/Getty Images/TechCrunch na licencji CC BY 2.0.
16.09.2023 11:34 Zdecydowana większość badanych obawia się sztucznej inteligencji. Strach nie tylko przed utratą pracy

Przez lata panowało przekonanie, że bezrobocie technologiczne dotknie w pierwszej kolejności pracowników manualnych, gdyż ich pracę najprościej będzie zautomatyzować dzięki rozwojowi robotyki. Dziś wiemy już, że sytuacja maluje się zgoła inaczej, a obawy o utratę pracy katalizuje popularność silników przetwarzających język naturalny. Badania na ten temat opublikował Gallup.

dron
15.09.2023 13:53 Dron przyniesie Ci paczkę. Patrz w niebo, bo pierwsze próby to urządzenie ma już za sobą

Człowiek stoi na podjeździe do swojego domu. Wpatruje się w niebo, a dłonią chroni oczy przed słońcem. Wygląda nadlatującej paczki. Ponad 10 lat od zapowiedzi Amazon wchodzi w finalny etap prac nad dostarczaniem przesyłek dronami. Plany na takie zawojowanie przestrzeni dronami z paczkami też się pojawiły.