Tech.BiznesINFO.pl > Sztuczna inteligencja > Rewolucyjna usługa od OpenAI. Nowy przełomowy produkt
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 13.05.2024 12:26

Rewolucyjna usługa od OpenAI. Nowy przełomowy produkt

laptop
Fot. Unsplash/Windows

OpenAI gotowe na konfrontację z Google i Apple. Szykuje nam się detronizacja rynkowych gigantów? Na rynek wchodzi przełomowy produkt, który może dokonać rewolucji. 

OpenAI chce zrewolucjonizować rynek

 ChatGPT, Sora - to dotychczas sztandarowe, wzbudzające ogromne zainteresowanie produkty OpenAI. Powstałe niespełna 10 lat temu amerykańskie laboratorium badawcze, coraz śmielej poczyna sobie na rynku. 

Już 13 maja o godzinie 19 firma zaprezentuje najnowsze aktualizacje do ChatGPT i modelu GPT-4. Czego jeszcze możemy się spodziewać? Od pewnego czasu nie ustają spekulacje, dotyczące nowej, opartej na sztucznej inteligencji przeglądarki. Projekt ma być współfinansowany przez Microsoft

Potężny wyciek danych. Zagrożonych nawet 26 mln osób

Kiedy nowa wyszukiwarka od OpenAI?

Wiadomo, ze OpenAI planuje wprowadzić na rynek swoją wyszukiwarkę internetową, która ma zrewolucjonizować rynek. Według niektórych źródeł, prezentacja nowego produktu ma odbyć się poniedziałek 13 maja. Warto zauważyć, że inicjatywa OpenAI odbywa się na dzień przed rozpoczęciem konferencji Google.

Stojący na czele OpenAI Sam Altman, poinformował w serwisie X, że wbrew doniesieniom Reutersa, podczas dzisiejszej prezentacji nie doczekamy się nowej opartej na sztucznej inteligencji wyszukiwarki internetowej. 

Kiedy zatem możemy spodziewać się wyczekiwanej premiery? Termin na razie pozostaje jedynie w sferze spekulacji. Wiadomo jednak, że firmy potrafią nas zaskoczyć. 

Przełomowy produkt od OpenAI - nowy asystent głosowy już niebawem?

Według serwisu The Information, Google i Apple mają  się jednak czego bać. OpenAI szykuje bowiem prezentację asystenta głosowego, który połączy funkcje - rozpoznawanie dźwięku, tekstu i obrazu

Taki produkt będzie potrafił tłumaczyć języki obce, a nawet udzielać instrukcji w kwestii naprawy samochodu. Jest to już kolejny poziom funkcjonalności, dalece wyższy niż dotychczas oferuje Siri od Apple'a czy Asystent Google.

Asystent mógłby potencjalnie wykonywać wiele czynności, które obecnie są niewykonalne, takich jak wspieranie ucznia w nauce poprzez pomoc w pisaniu wypracowań lub rozwiązywaniu zadań matematycznych, a także udostępnianie ludziom informacji o otoczeniu na ich żądanie, np. tłumaczenie znaków lub podpowiadanie jak naprawić samochód - podaje The Information. 

Trzeba przyznać, że zapowiadany produkt od OpenAI wygląda wydaje się naprawdę interesujący i bez wątpienia jest w stanie zrewolucjonizować rynek 

Źródło: spidersweb.pl/The Information/X