Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Społecznościowy kantor w IKO. Będzie można ustalić własne ceny
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 23.06.2024 12:37

Społecznościowy kantor w IKO. Będzie można ustalić własne ceny

pko bp
Fot. materiały własne

PKO Bank Polski pracuje nad nową funkcją swojej aplikacji mobilnej IKO. Co ważne, będzie się można dzięki niej nieco wzbogacić. Bank umożliwi klientom sprzedaż walut bezpośrednio innym użytkownikom IKO i to po własnych cenach.

Nowości w kantorze PKO BP

Serwis cashless.pl dotarł do informacji o nowościach planowanych w aplikacji mobilnej IKO. Rozbudowany zostanie wszyty w nią kantor walut. Wszyscy użytkownicy, którzy zgromadzili kapitał w obcej walucie, będą mogli sprzedać ją innym.

Co ważne, nowa funkcja stwarza możliwość do zarobku. To użytkownicy będą mogli decydować, w jakiej cenie chcą sprzedać walutę. Jeśli ktoś przystanie na marżę, wówczas nic nie stanie na przeszkodzie, by sprzedawać waluty z zyskiem.

Bank PKO BP wydał ważny komunikat. Wszyscy klienci powinni wiedzieć

Społecznościowa wymiana walut

Tuż po wdrożeniu nowości w aplikacji handel po własnych stawkach będzie możliwy w przypadku czterech walut: dolara amerykańskiego, euro, funta brytyjskiego i funta szwajcarskiego. Nie poinformowano jak dotąd o tym, czy w celu zapobiegania nadużyciom zostaną wprowadzone górne limity marży.

Zobacz: Nawet 50 zł za płatność tęczówką. Wystarczy iść do Empiku

Wiadomo natomiast, że prowizję za transakcję będzie pobierał bank. Możliwe jednak, że w celach promocyjnych początkowo będzie z niej rezygnował. Waluty będzie można sprzedawać zarówno w ramach jednej transakcji, jak i rozkładać ją  na wiele części.

Dostępność nowej funkcji

Nowość w postaci społecznościowej wymiany walut pojawi się w aplikacji IKO tuż po wakacjach. Premiera została zaplanowana na 2 września. Użytkownicy będą mogli pisemnie lub ustnie wypowiedzieć umowę związaną z obsługą kantoru, jeśli nie odpowiadają im zmiany. Termin na to upłynie 1 września br.