Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Nawet 50 zł za płatność tęczówką. Wystarczy iść do Empiku
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 19.06.2024 18:12

Nawet 50 zł za płatność tęczówką. Wystarczy iść do Empiku

PayEye
Fot. materiały prasowe PayEye

Na początku czerwca ogłoszono pilotażowy program testów płatności z użyciem tęczówek w wybranych salonach Empik. Po pobraniu aplikacji i zeskanowaniu tęczówki specjalnym urządzeniem w Empiku każdą transakcję można opłacić bez gotówki, karty czy smartfonu. Właśnie pojawiła się dodatkowa zachęta, by się na to zdecydować.

Jak działa PayEye?

PayEye to opracowany w Polsce system płatności, który wykorzystuje specjalne, autorskie terminale płatnicze. Zamiast odczytywać moduły NFC urządzenie wyposażone w kamery, skanuje wzór naszej tęczówki i jeśli potwierdzi zgodność wzorca, obciąża naszą kartę płatniczą, dzięki czemu możemy robić zakupy.

Po stronie użytkownika wszystko zaczyna się od zainstalowania aplikacji mobilnej PayEye. Tam należy dodać kartę płatniczą. Następnie udajemy się do sklepu, w którym można płacić tęczówką i kończymy konfigurację - z użyciem terminala zeskanowany zostaje wzór tęczówki, dzięki czemu można nią później płacić.

W Empiku zapłacisz, skanując tęczówkę. Ruszył pilotaż

Gdzie można płacić PayEye?

Cały system działa tak, że do opłacenia zakupów, jeśli już dokona się pierwszej konfiguracji usługi, nie trzeba w ogóle korzystać ze smartfonu. Nie potrzebujemy także smartwatcha, karty płatniczej czy gotowki - wszystko odbywa się od początku do końca wyłącznie poprzez zeskanowanie tęczówki.

Pilotażowe wdrożenie PayEye w Empikach ruszyło 12 czerwca. Płacić można w salonach znajdujących się w następujących centrach handlowych: Westfield Mokotów w Warszawie, Bielany we Wrocławiu, Kazimierz w Krakowie, Posnania w Poznaniu oraz M1  w Czeladzi. 

Odbierz 50 zł na zakupy

Aby zachęcić do korzystania z nowinki klientów Empiku, zdecydowano, aby zaoferować im prezent w postaci 50 zł, jeśli zapłacą tęczówką. Do 30 września po skorzystaniu z PayEye otrzymamy kartę o wartości 50 zł do wykorzystania w internetowym sklepie Empik. Karty nie można wykorzystać w salonach stacjonarnych.