Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Świetna nowa funkcja w aplikacji Gmail na smartfonach. Skorzysta każdy
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 22.08.2023 10:00

Świetna nowa funkcja w aplikacji Gmail na smartfonach. Skorzysta każdy

Poczta Gmail
BiznesINFO.pl

Do aplikacji mobilnych Gmail trafia długo wyczekiwana funkcja. Zarówno w wersji na Androida, jak i iOS-a można już korzystać z możliwości jednego z najbardziej zaawansowanych maszynowych tłumaczy – Google Translatora – bez konieczności opuszczania aplikacji pocztowej. Liczba dostępnych par językowych imponuje, zaś z nowości mogą skorzystać zarówno zwykli użytkownicy, jak i klienci usług biznesowych Google.

Google Translator w Gmailu

Integracja Tłumacza Google z Gmailem nie jest nowością – od lat można z niej korzystać w wersji przeglądarkowej usługi. Inaczej jednak sytuacja miała się w przypadku aplikacji mobilnych. Tam konieczne było ręczne zaznaczanie pojedynczego słowa czy większego fragmentu tekstu wiadomości, przytrzymanie na nim palca i wybranie funkcji tłumaczenia lub przeklejanie treści do zewnętrznej aplikacji Google Translate.

To już jednak przeszłość. Odtąd Gmail sam zaproponuje tłumaczenie treści całości wiadomości. Odbywa się to z użyciem niewielkiego bannera wyświetlanego pod tematem maila – wystarczy potwierdzić żądanie tłumaczenia, by całość maila została przełożona na preferowany przez użytkownika język.

Google ostrzega. Możesz stracić dostęp do poczty i zdjęć, jeśli nie zastosujesz się do nowych wytycznych Zmiany w usługach Google. Masz czas do 19 lipca, później Twoje dane zostaną usunięte

Tłumacz Google w Gmailu – jak korzystać?

Co ważne, w Gmailu uzyskujemy pełnię możliwości Tłumacza Google, co oznacza, że dostępnych jest ponad 100 języków. Ponadto możliwe jest także ustawienie automatycznego tłumaczenia w ramach konkretnych par językowych, co eliminuje konieczność każdorazowego wyświetlania bannera i potwierdzania tłumaczenia, co jeszcze bardziej przyśpiesza i automatyzuje cały proces.

Rzecz jasna korzystanie z nowości jest czysto opcjonalne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować o zaprzestaniu tłumaczenia treści maili. Wystarczy odrzucić propozycję przekładu wyświetlaną na bannerze. Nowość jest dostępna także dla użytkowników biznesowych (Google Workspace) – w tym przypadku ze strony administratora nie jest konieczne podejmowanie jakich działań i integracja zostanie włączona automatycznie. 

Dostępność nowych funkcji

Nowa funkcja nie wymaga aktualizacja aplikacji Gmaila w Google Play czy App Store. To Google uruchamia ją stopniowo dla coraz większej liczby użytkowników. W przypadku Androida nowość powinna się pojawić w ciągu kilku najbliższych dni. Posiadacze iPhone’ów będą mogli skorzystać z Tłumacza Google w Gmailu najpóźniej do 5 września. 

Gmail, Dysk, Arkusze – poznaj lepiej aplikacje Google dla biznesu. Zapraszamy na darmową e-konferencję
FOTC google
materiały prasowe FOTC google
“Google Next Level ‘21” to obowiązkowy punkt w listopadowym kalendarzu eventów online dla wszystkich osób, które chcą poznać tajemnice chmurowych technologii od podstaw. Wydarzenie, które odbędzie się 24 listopada 2021 roku, skupione będzie przede wszystkim na aplikacjach Google, dostępnych w ramach Google Workspace (dawne G Suite). Podczas e-konferencji eksperci od rozwiązań Google Cloud zademonstrują, jak wykorzystać 100% możliwości aplikacji Google Workspace podczas codziennej pracy.Poznaj możliwości Google Workspace, które pozwolą Ci na bezpieczną pracę w chmurze i efektywną współpracę z zespołem. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. jak:- bezpiecznie korzystać z dodatków w Google Workspace Marketplace,- zarządzać urządzeniami mobilnymi i innymi punktami końcowymi w Google Workspace,- zarządzać projektami dzięki możliwościom aplikacji Google,- zabezpieczyć skrzynkę Gmail przed spamem,- wykorzystać Apps Script i Arkusze Google do analityki danych,- sprawnie współpracować z klientami na Dysku współdzielonym.Do grona prelegentów należy Agnieszka Koncerewicz-Tymińska – Enterprise Solution Sales CEE w Google. Wystąpią też przedstawiciele firmy FOTC – Mateusz Jankowski, Oskar Syvan, Joanna Chmaj i Rafał Wiśniewski, którzy na co dzień zajmują się wdrażaniem chmurowych narzędzi i pomagają w przeprowadzaniu cyfrowych transformacji. Na wirtualnej scenie pojawią się także Wiktor Krzeszewski z firmy TechOcean czy Karol Cieślak. Podzielą się z uczestnikami swoim cennym doświadczeniem oraz wskazówkami na temat pracy z aplikacjami Google.materiały prasowe Spotkanie dedykowane jest zarówno początkującym jak i tym, którzy chcieliby odkryć jeszcze więcej ciekawych funkcji aplikacji Google, aby wykorzystać ich możliwości podczas codziennej pracy.Poznaj całą agendę spotkania oraz zarezerwuj swoje wirtualne miejsce poprzez stronę.Liczba miejsc jest ograniczona.
Czytaj dalej