Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Zmiany w usługach Google. Masz czas do 19 lipca, później Twoje dane zostaną usunięte
Paula Drechsler
Paula Drechsler 28.06.2023 18:11

Zmiany w usługach Google. Masz czas do 19 lipca, później Twoje dane zostaną usunięte

telefon
domena publiczna

Google zdecydowały się zrobić porządki w swoich usługach. Jeśli nie zastosujesz się do wytycznych przed upływem wyznaczonego terminu, utracisz dostęp m.in. do zdjęć.

Mail z informacją o zmianach w Google

Użytkownicy usług Google otrzymali od giganta maile z informacją o przewidywanym terminie usunięcia treści. Warto przejrzeć skrzynkę oraz zajrzeć do folderu ze spamem, aby upewnić się, czy znajdujemy się w grupie osób, których dotyczą planowane zmiany w usługach.

Termin wykasowania danych Google zaplanowało na 19 lipca, a więc zostało niewiele czasu na wykonanie sugerowanych przez koncern kroków. Tylko w ten sposób można zachować wybrane pliki.

Kościół wybudował wielką farmę fotowoltaiczną. "Dochód z prowadzonej działalności będzie służył dziełom"

Co zrobić, by Google nie usunęło zdjęć?

Aby nie dopuścić do usunięcia zdjęć i innych plików, przed planowanym terminem zakończenia działania usługi Archiwum albumów użytkownika musimy wykonać kopię zapasową plików.

Po wejściu w Archiwum albumów użytkownika pojawi się informacja, że zdjęcia i filmy, które są w nim widoczne, przestaną być dostępne po 19 lipca 2023 r. Obok widnieje przycisk Otwórz Takeout. Dzięki skorzystaniu z tej opcji wykonamy kopię zapasową swoich plików, takich jak zdjęcia czy filmy, z Google album archive.

Skopiuj dane i umieść w bezpiecznym miejscu

Po zastosowaniu się do instrukcji z Google Takeout, dane z Archiwum albumów użytkownika, takie jak m.in. zdjęcia z Google Hangouts, obrazy tła motywu poczty Gmail, miniatury zdjęć, informacje o komentarzach i polubieniach albumów, zostaną bezpiecznie przeniesione na dysk Google użytkownika.

Jeśli nie zrobimy kopii zapasowej, wszystkie dane związane z Google album archive znikną wraz z końcem 19 lipca br.