Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Tanie urządzenia smart home w IKEA. Ochrona przed włamaniem czy zalaniem w okazyjnej cenie
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 28.11.2023 21:22

Tanie urządzenia smart home w IKEA. Ochrona przed włamaniem czy zalaniem w okazyjnej cenie

IKEA
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

IKEA ogłosiła, że do oferty wprowadzone zostaną urządzenia automatyki domowej z kategorii tzw. smart home. Niewielkie czujniki mogą nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami, a ponadto będą zachęcać ceną. IKEA wyceniła je bowiem na zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Urządzenia smart home w ofercie IKEA

Sieć poinformowała, że do sprzedaży trafią nowe urządzenia, dzięki którym można będzie odbierać informacje o tym, co aktualnie dzieje się w naszym domu. Mogą one pomóc w zapobieganiu na przykład zalaniu czy nawet próbom włamania. Całość będzie zintegrowana z aplikacją IKEA Home i będzie obsługiwana z poziomu smartfonu.

IKEA oferuje ochronę przed włamaniem i zalaniem

IKEA wzbogaci swoją ofertę o trzy urządzenia, które mogą automatyzować trzy obszary funkcjonowania gospodarstwa domowego. Pierwszy zaprezentowanych czujników, IKEA PARASOLL, montowany będzie na drzwiach i oknach. Wystarczy umiejscowić je na ramie okna nieopodal zamka, a następnie aktywować, aby otrzymywać powiadomienie za każdym razem, gdy są one otwierane. Co ważne, nie jest to w żadnym wypadku sterownik służący do zamykania czy otwierania, lecz wyłącznie do informowania o próbach spenetrowania blokad i może służyć jako nieskomplikowany alarm.

Podobnie działać będzie kolejny czujnik, jaki trafi do oferty IKEA. VALLHORN także jest czujnikiem ruchu, ale zamiast informować nas o tym, czy został poruszony, działać będzie jak fotokomórka. Gdy tylko VALLHORN rozpozna w obserwowanym zakresie ruch, wówczas włączy oświetlenie. Regulować będzie można kolor i natężenie emitowanego światła.

Ostatnim produktem zaprezentowanym w ofercie szwedzkiej sieci jest czujnik rozpoznający wilgoć. BADRING można na przykład umieścić pod otworem pralki lub kolankiem pod umywalką, aby otrzymać w aplikacji IKEA Home powiadomienie o przecieku, co może uchronić nas przed większym zalaniem.

IKEA sprzedaje niezbędne urządzenia w niskich cenach

Oprócz minimalistycznego, nienarzucającego się wzornictwa, które może być pożądane w przypadku sprzętu klasy smart home, czujniki IKEA zwracają także uwagę swoją ceną. Urządzenia trafią bowiem do sprzedaży w cenie około 10 euro, co należy przeliczyć na około 45 zł. Należy jednak pamiętać, że do ich działania niezbędna będzie centralka DIRIGERA, którą w polskiej IKEI można nabyć za 299 zł.

Czujniki trafią na rynek w okresie od stycznia do kwietnia przyszłego roku, nie jest jeszcze znana data pojawienia się ich w polskich sklepach sieci.