Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Udogodnienie w Google Docs. Skorzystają użytkownicy mobilni
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 19.02.2024 22:37

Udogodnienie w Google Docs. Skorzystają użytkownicy mobilni

telefon z aplikacją google
Marek BAZAK/East News

Jeśli często korzystasz z Google Docs, Arkuszy i Prezentacji na urządzeniach z systemem Android, to z pewnością ucieszy Cię nowa aktualizacja, którą szykuje Google. Wprowadzając nową boczną belkę formatowania, firma ta zapewnia użytkownikom jeszcze wygodniejsze narzędzia do edycji tekstu, co sprawi, że praca na urządzeniach mobilnych stanie się jeszcze bardziej efektywna. Poznaj szczegóły tych zmian i dowiedz się, jakie udogodnienia przyniesie dla Ciebie.

Nadchodzące zmiany w Google Docs: Wygodniejsze formatowanie na urządzeniach Android

Google Docs, Arkusze i Prezentacje, popularne narzędzia do tworzenia i edytowania dokumentów online, szykują się do wprowadzenia znaczących ulepszeń, szczególnie dla użytkowników korzystających z systemu Android. Aktualizacja aplikacji na urządzeniach mobilnych ma przynieść nową boczną belkę formatowania, która znacznie ułatwi dostęp do podstawowych narzędzi edycji tekstu.

W Messengerze przestała działać ważna funkcja. Błąd czy celowe działanie? Rekordowa kara dla Apple. W tle nieuczciwa konkurencja ze Spotify

Wygodniejsze formatowanie na urządzeniach mobilnych

Nowa boczna belka formatowania, zgodna z wytycznymi projektowania Material Design 3, ma poprawić wygodę użytkowania aplikacji Google Docs, Arkuszy i Prezentacji na tabletach z systemem Android. Aktualizacja, która jest już w trakcie wdrażania, zapewni szybszy dostęp do często używanych narzędzi formatowania, takich jak podziały stron, odstępy między wierszami czy kolory tekstu.

ZOBACZ TAKŻE: InPost podnosi ceny: Jakie konsekwencje dla klientów?

Dostępność dla wszystkich użytkowników

Niezależnie od tego, czy korzystasz z konta Google Workspace czy też osobistego konta Google, nowa funkcja bocznej belki formatowania będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Choć wdrażanie aktualizacji rozpoczęło się już w weekend, pełna dostępność może zajmować jeszcze kilka tygodni. Jednakże, gdy nowa opcja zostanie w pełni wprowadzona, użytkownicy z pewnością docenią wygodę i szybkość, jaką zapewnia podczas edytowania dokumentów na urządzeniach mobilnych.