Tech.BiznesINFO.pl > Elon Musk

Elon Musk

musk
12.07.2024 18:51 Unia oskarża X o łamanie prawa. Musk odpowiedział teorią spiskową

Komisja Europejska przekazała kierownictwu X wstępne ustalenia potwierdzające naruszenia aktu o usługach cyfrowych. Portal zakupiony przez Elona Muska miał m.in. stosować praktyki manipulujące użytkownikami i nie zachowywać transparentności. Sam Musk odpowiedział kontroskarżeniami rodem z teorii spiskowych.

Elon Musk
26.05.2024 22:26 Elon Musk zapowiedział "gigafabrykę". Znamy termin

Elon Musk jesienią przyszłego roku ma zamiar otworzyć nowe centrum danych, które - jak przystało na inicjowane przez niego przedsięwzięcia - ma być jedyne w swoim rodzaju. “Gigafabryka mocy obliczeniowej”, bo tak ma nazywać projekt Musk, może mieć jednak rozmach nieproporcjonalny do zastosowań.

osoba ze smartfonem
23.05.2024 15:24 Popularny serwis społecznościowy czekają zmiany. Zniknie ważna funkcja

Nadchodzą kolejne zmiany w serwisie X, wcześniej Twitter. Po tym, jak w końcu udało się w całości przenieść medium na nową domenę, udostępniona ma zostać nowość, która fundamentalnie zmienia sposób, w jaki się z niego korzysta. Zniknie możliwość lubienia wpisów.

mózg
12.05.2024 11:32 Problemy Neuralink. Interfejs mózg-maszyna traci elektrody

Należąca do Elona Muska spółka Neuralink rozwijająca autorski interfejs mózg-maszyna podzieliła się nowymi informacjami o trwających testach. Choć mężczyzna biorący udział w eksperymencie ma się dobrze i faktycznie może obsługiwać komputer, nie obyło się bez problemów.

Elon Musk
16.04.2024 16:35 Elon Musk potwierdza: X będzie płatny. "To jedyny sposób"

Elon Musk przyznaje: opłaty za założenie konta na platformie “x” (dawniej Twitter) konieczne. Głównym powodem wolty są ataki botów, które tylko w kwietniu br. kilkukrotnie rozgrzewały emocje na skalę międzynarodową, w Polsce skutecznie utrudniając życie wielu komentatorom i dziennikarzom.

Tesla
05.04.2024 22:57 Tesla kapituluje. Chiny wygrywają segment tanich elektryków

Agencja Reutera donosi, że Tesla porzuciła plany produkcji tanich elektrycznych samochodów. Choć miał to być jeden najważniejszych dalekosiężnych celów spółki Elona Muska, to szczytna idea nie wytrzymała konfrontacji z coraz bardziej konkurencyjnym rynkiem. A mówiąc mniej oględnie - z Chinami.

elon musk
09.03.2024 18:34 Elon Musk znów szaleje. Z X mają zniknąć podstawowe funkcje

Odkąd władzę nad Twitterem przejął Elon Musk, doszło tam do wielu fundamentalnych zmian, które jednak nie tylko nie rozwiązały problemów tego medium, lecz w wielu przypadkach odczuwalnie pogorszyły sytuację. Teraz miliarder rozważa pozbawienie serwisu przemianowanego na X kluczowych funkcji.

Smartfon
04.03.2024 14:52 Serwis X ujawnia IP użytkowników. Jak najszybciej zmień ustawienia

Po przejęciu Twittera przez Elona Muska serwis nie tylko przemianowano na X, ale też dokonano wielu zmian w zakresie funkcjonalności. Jedną z najnowszych jest umożliwienie przeprowadzania rozmów audio i wideo. Niestety, korzystanie z tej funkcji może narazić na szwank prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.

haker
16.02.2024 13:02 Te strony mają pomagać hakerom? Wielu Polaków z nich korzysta

Ostatnie kontrowersje wokół platformy społecznościowej X (dawniej znanej jako Twitter) rzucają światło na praktyki związane z weryfikacją kont oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji przez grupy hakerskie. Doniesienia o udzieleniu znaczników weryfikacji osobom objętym sankcjami USA oraz wykorzystanie AI do zwiększenia skuteczności ataków cybernetycznych wywołują pytania o etykę i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie.

elon musk
22.01.2024 21:49 Wydało się, dlaczego Elon Musk przyjechał do Polski. Burza wśród internautów

Elon Musk zdecydował się na wizytę w Polsce, podczas której planuje odwiedzić Muzeum Auschwitz-Birkenau i spotkać się z Lechem Wałęsą, jak podaje Onet. Powodem tych nieoczekiwanych odwiedzin może być wiele rzeczy, takich jak zwiększenie świadomości historycznej, budowanie relacji międzynarodowych, czy też manifestacja zainteresowania kulturą i historią kraju. Natomiast Musk, będący właścicielem X (dawniej: Twitter), ostatnimi czasy ma za sobą sporo kontrowersji co także może być powodem tej wizyty, która może mieć na celu poprawienie swojego wizerunku w mediach. Oto kilka kwestii, które wywarły sporą burzę wśród internautów.

Elon Musk
02.01.2024 16:57 Czarne chmury nad serwisem X. To skutki działań Elona Muska

Były wielkie plany. Serwis X miał stać się nowoczesną platformą do wymiany myśli oraz ostoją wolności słowa. Coś jednak poszło nie tak. Serwisowi Elona Muska może grozić nawet bankructwo.

Falcon
04.12.2023 14:25 Tajemnicza czerwona łuna po startach rakiet SpaceX. O co chodzi?

Działalność SpaceX, przede wszystkim zaś zapewniającej satelitarny dostęp do internetu inicjatywie Starlink, wzbudza jak sam twórca, Elon Musk, liczne kontrowersje. Można właśnie do nich doliczyć nową – zauważono, że po startach rakiet na niebie pojawia się zjawisko nazwane już „SpaceX aurora”.

East News
01.12.2023 16:30 Tesla Cybertruck jest dostępna dla klientów. Cena i zasięg mocno rozczarowały

Tesla Cybertruck już od kilku lat rozbudza wyobraźnię fanów motoryzacji i najnowszych technologii. Kilkadziesiąt miesięcy od oficjalnej zapowiedzi pierwsze egzemplarze zamówione jeszcze w 2019 roku trafiły do rąk zniecierpliwionych użytkowników. Pozostałe osoby, które chciałby nabyć wehikuł rodem z przyszłości, muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, bo aktualnie ich pula jest mocno ograniczona. Sporym rozczarowaniem jest również cena bazowej wersji, która wzrosła o ponad 50 procent. 

Tesla 3
22.11.2023 22:38 Elon Musk i inżynierowie Tesla mieli wiedzieć o wadach auta, które doprowadziły do śmiertelnego wypadku

Systemy autonomicznej jazdy wprawiają w zachwyt, ale także powodują obawy co do bezpieczeństwa. Przekonaliśmy się o nich już kilka razy po śmiertelnych wypadkach, jakich ulegały m.in. sterowane maszynowo Tesle. Opinia sędziego rozpatrującego jeden z takich przypadków może przysporzyć Tesli i Elonowi Muskowi gigantycznych problemów.

starship
19.11.2023 20:18 Starship, największa rakieta w historii, wystartowała. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

Druga próba startu rakiety Starship już za nami, nadszedł więc czas na podsumowania. SpaceX świętuje sukces, jednak można o nim mówić bez żadnych wątpliwości tylko w jednym obszarze testów. Czy wczorajszy start rakiety Starship można udać za udany? Co przebiegło według założeń, a co nie?

spacex starship
12.11.2023 17:54 Największa rakieta kosmiczna w historii startuje w piątek. Jak obserwować Starship?

Jeśli uda się zrealizować przyjęty SpaceX harmonogram, już w piątek podjęta zostanie próba startu statku Starship. O ile korporacja zarządzana przez Elona Muska jest gotowa, by podjąć kolejne wyzwanie, na drodze mogą stanąć regulatorzy.

None
22.10.2023 11:52 „Kosmiczny pociąg” przeleci nad Polską. O której i gdzie będzie można go zobaczyć?

Już dzisiejszego wieczoru z terytorium Polski będzie można zaobserwować niecodzienne zjawisko. Dostrzegalna może być konstelacja satelitów umieszczonych na orbicie w ramach przedsięwzięcia Starlink. O której można będzie zaobserwować satelity i gdzie?

None
22.10.2023 11:09 Tesla za ćwierć miliona nie wytrzymała intensywnego deszczu. Horrendalny rachunek za naprawę

Samochody Tesla nie należą do najtańszych i nie chodzi tu nawet o sam koszt zakupu pojazdy, ale też ewentualne naprawy. Szczególnie dotkliwie przekonał się o tym pewien mieszkaniec Edynburga, który w wyniku usterki jednego z komponentów  otrzymał rachunek na kwotę dalece przekraczającą jego najciemniejsze prognozy.

Elon Musk
21.10.2023 15:34 Elon Musk z kłopotami, chodzi o premierę Cybertrucka. "Kopiemy własny grób"

Mnóstwo osób wyczekuje premiery długo zapowiadanego projektu Tesli. Musk jednak studzi emocje odbiorców. Choć pierwsze egzemplarze mają trafić do nabywców już niedługo, miliarder przestrzega przed pewnymi problemami.

pieniądze
19.10.2023 08:35 Popularny serwis wprowadza obowiązkową opłatę, użytkownicy nie ominą wydatku. Znamy kwotę

Elon Musk coraz bardziej monetyzuje Twittera (dziś zwanego X). Po wprowadzeniu opłat za usługę X Premium nadszedł czas na kolejne należności za korzystanie z platformy. Teraz jednak użytkownicy nie będą mieli większego wyboru. O co tym razem chodzi?

niebo
12.10.2023 11:00 Niebo w październiku rozpieszcza. Moc kosmicznych atrakcji, oto gdzie i kiedy oglądać

Jedni jesień kochają, inni nienawidzą, ale jedno trzeba przyznać - na nocnym niebie o tej porze roku dzieje się bardzo wiele i jest co oglądać. Kolejne spektakle z udziałem różnych obiektów kosmicznych są tuż-tuż. Jeden z pokazów już dziś, w czwartek 12 października, a następne całkiem niedługo.

kobieta i niebo
10.10.2023 12:42 Spójrz w górę, "kosmiczny pociąg" pojawi się nad Polską. Będzie na co patrzeć, oto jego rozkład jazdy

Nocne niebo fascynuje wiele osób, a ponadto jego obserwacja podczas zjawisk typu deszcz meteorów, koniunkcje planet czy pojawianie się innych wyjątkowych obiektów dostarcza rozrywki dla całej rodziny. Dzisiaj, 10 października br. będzie można zachwycić się “kosmicznym pociągiem”. Podajemy, gdzie i kiedy obserwować niebo, by dostrzec ten spektakl.

Flickr, Daniel Oberhaus
22.03.2022 09:24 Elon Musk startuje z biznesem w Polsce. Internet ma pochodzić z kosmosu

Elon Musk nie zwalnia tempa i dąży to tego, aby internet Starlink dostępny był już we wrześniu 2021 r. na całym świecie. Na razie trwają negocjacje, aby z kosmicznego internetu skorzystali również Polacy.