Tech.BiznesINFO.pl > Malware

Malware

haker
31.01.2024 13:26 Spółka zaatakowana przez cyberprzestępców. Ogromne problemy

Duży polski zakład produkcyjny notowany na giełdzie stał się ofiarą cyberataku. Do informacji publicznej podano niewiele szczegółów, lecz wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z bardzo poważnym incydentem. To kolejny atak po dwóch polskich uczelniach wymierzony w polski podmiot w tym roku.

Facebook
18.01.2024 23:03 Uwaga na podejrzane wiadomości na Facebooku. Hakerzy przejmują hasła i pieniądze

Nowe zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa trafiło na Facebooka. Tym razem z użyciem wiadomości rozsyłanych za pośrednictwem komunikatora Messenger można zostać okradzionym z danych uwierzytelniania, co stwarza niebezpieczeństwo także dla naszych znajomych.

haker
18.01.2024 22:59 Największy wyciek danych ostatnich lat. Do sieci trafiło 25 mln haseł

Mamy do czynienia z jednym z największych wycieków danych uwierzytelniania internautów w historii. Takie zapewnienia słyszymy regularnie, po czym okazuje się, że kolejna paczka stanowi tak naprawdę kompilację poprzednich. Niestety, tym razem jest inaczej – w darknecie znaleźć można 25 mln nowych haseł.

telefon
27.10.2023 14:39 Lepiej natychmiast usuń te aplikacje z telefonu. Mogą wyczyścić twoje konto

Jesteśmy tak nawykli do korzystania z rozmaitych aplikacji na telefon, że nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre z nich mogą nas na przykład okradać. Specjaliści wystosowali ostrzeżenie na temat kilkunastu aplikacji, które stanowią zagrożenie dla naszych finansów oraz dla żywotności telefonu. Zainstalowały je miliony osób. Lepiej od razu usunąć z urządzenia takie programy.

komputer
19.10.2023 09:05 Lepiej szybko zaktualizuj WinRar. Właśnie wykryto lukę w zabezpieczeniach, eksperci ostrzegają

Popularny program, z którego korzysta ponad 500 milionów użytkowników na całym świecie, ma istotny błąd w oprogramowaniu, który namiętnie wykorzystują hakerzy. Jak podkreślają eksperci, trzeba jak najszybciej zaktualizować program. I należy zrobić to ręcznie.