Tech.BiznesINFO.pl > Przedsiębiorca

Przedsiębiorca

Rozliczenie podatku PIT-37, PIT-36
27.01.2024 14:41 PIT za rok 2023. Nowa funkcja w usłudze "Twój e-PIT", Wiele osób na tym skorzysta

Od 15 lutego rozpocznie się możliwość składania zeznań podatkowych PIT za rok 2023, w tym również poprzez usługę Twój e-PIT. Warto zauważyć, że w tym roku pojawi się nowość - po raz pierwszy fiskus przygotuje deklaracje podatkowe dla firm. Łukasz Boszko z firmy Grant Thornton podkreśla istotne kwestie, na jakie warto zwrócić uwagę podczas elektronicznego rozliczenia z urzędem skarbowym.

papiery
06.11.2023 15:10 Od przyszłego roku wielu Polaków czeka nowy obowiązek. Jakich należy spodziewać się wydatków? Ekspert wyjaśnia

W 2024 r. wiele osób czekają istotne zmiany. Wdrażany jest bowiem nowy obowiązek. Krajowy System e-Faktur (KSeF) będzie obligatoryjny dla każdego przedsiębiorcy w Polsce. Jak się do tego przygotować? Z czym to się wiąże? Wiedzą na temat KSeF dzielą się eksperci z SaldeoSMART. Oto co warto wiedzieć na temat nadchodzącego obowiązku.

lot-kosmos
04.04.2023 10:47 Firma znanego miliardera upada. Planowała komercyjnie wysyłać ludzi w kosmos

Agencja Reuters przekazała, że spółka Virgin Orbit Holdings należąca do Richarda Bransona złożyła we wtorek 4 kwietnia wniosek upadłościowy. Wcześniej poinformowała o zawieszeniu działalności i zwolnieniu 85 proc. pracowników. Po sześciu latach działalności firma, która zamierzała komercyjnie wysyłać ludzi w przestrzeń kosmiczną, nie ma środków na kontynuowanie przedsięwzięcia.